close

Dom i ogród

Dom i ogród

Folia przeciwsłoneczna na okno – czy warto?

Każdy z nas pragnie czuć się we własnym domu, mieszkaniu, gabinecie czy biurze komfortowo, niezależnie od panującej na zewnątrz aury pogodowej. O ile podczas zimowej pory roku ogrzewamy nasze wnętrza, o tyle w upalne dni pragniemy chronić je przed nadmiernym nagrzaniem. Folia przeciwsłoneczna od jakiegoś czasu cieszy się dużą popularnością wśród szerokiego grona użytkowników. Czy jest skuteczna i warto zamontować ją we własnych oknach? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Folia przeciwsłoneczna i jej charakterystyka

Folia przeciwsłoneczna jest samoprzylepną powłoką, która została wykonana z poliestru. Dzięki przyklejeniu jej do szyb naszych okien odbija ona padające na nie promienie słoneczne, przez co nie wnikają one do naszych wnętrz. Wyróżnić możemy kilka rodzajów foli przeciwsłonecznej:

  • lustrzana (zwana także lusterkiem weneckim),
  • przyciemniająca,
  • spektralno- selektywna.

Każda z nich oparta jest na lekko odmiennym działaniu. Lustro weneckie po zewnętrznej stronie ma wygląd lustra. Chroni naszą prywatność- nie widać czynności wykonywanych wewnątrz. Od wewnętrznej strony szyby są częściowo przejrzyste (lekko przyciemnione). Odbija promienie słońca, zapewniając redukcję ciepła.

Folie przyciemniające są częściowo przepuszczalne zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Pozwalają na zachowanie transparentności szyb. Są mniej skuteczne od swoich poprzedniczek. Im ciemniejsza folia, tym jej skuteczność wzrasta.

Folie spektralno- selektywne są najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem. To bezbarwny filtr, który blokuje określony zakres spektrum promieniowania słonecznego. Są foliami jasnymi, które nie zmniejszają ilości światła w pomieszczeniach.

Jaką folię przeciwsłoneczną wybrać?

Podczas wyboru konkretnego rodzaju foli, warto kierować się rodzajem okien oraz funkcjami, na których najbardziej nam zależy. Wszystkie rodzaje występują jako folie zewnętrzne oraz wewnętrzne. Modele zewnętrzne zazwyczaj wybieramy do okien z dwiema szybami. Modele wewnętrzne wybiera się zazwyczaj do okien pojedynczych. Jeśli zależy nam na prywatności, warto postawić na lustro weneckie. Jeśli chcemy zaś koniecznie pomimo obecności foli cieszyć się dobrym doświetleniem naszych wnętrz, wówczas idealne będą modele spektralno-selektywne.

Czy warto zdecydować się na folię przeciwsłoneczną?

Bardzo wielu z nas pragnie znaleźć skuteczne, ekonomiczne sposoby na to, by nasze wnętrza były komfortowym miejscem nawet w upalne dni. Pomimo tego, że folię przeciwsłoneczne na naszych oknach nie zawsze w stu procentach spełniają nasze wymagania, w dużej mierze redukują ilość energii słonecznej, która przenika do pomieszczeń (nawet do 80%). Co więcej, zapewniają one prywatność, bądź mogą być całkowicie niewidzialne- dopasowując się do indywidualnych upodobań swoich użytkowników. Folię przeciwsłoneczne pomagają w pracy na urządzeniach elektronicznych- eliminuje efekt odblasków na monitorze. Dodatkowo chronią nasze meble oraz inne akcesoria przed wyblaknięciem, redukują koszty ogrzewania oraz klimatyzacji, jak również nadają naszym oknom ciekawego wyglądu.

Jeśli chcemy cieszyć się doskonałym designem oraz komfortem przebywania w naszych wnętrzach, bez względu na warunki atmosferyczne, folię przeciwsłoneczne na okna będą doskonałym wyborem.

czytaj więcej
Dom i ogród

Antresola – kiedy warto o niej pomyśleć?

Jeżeli właściciel domu lub mieszkania – szczególnie w przedwojennej kamienicy – cierpi z powodu małego metrażu, a sufitu nie sięga, bo jest gdzieś tam, wysoko – może pokusić się o wybudowanie antresoli, która sprawdzi się jako dodatkowa sypialnia, pokój dla dzieci czy nawet biuro. Ważne, by decydując się na takie rozwiązanie wziąć pod uwagę możliwości techniczne i przestrzenne miejsca, w którym zamierzamy ją wybudować. W zależności od dostępnej przestrzeni możemy wyróżnić trzy rozwiązania.

Antresola jako dodatkowy pokój

Należy pamiętać, że dla zachowania wygody pomieszczenia, w których właściciel domu będzie chciał się swobodnie poruszać, powinny mieć nie mniej niż 2 metry wysokości. Doliczając do tego grubość konstrukcji antresoli oznacza to, że aby nowo powstałe pomieszczenie mogło pełnić funkcję pełnoprawnego pokoju (choć, tradycyjnie, bez ściany a z balustradą jedynie) wzniesionego ponad pełnoprawnym pomieszczeniem początkowa wysokość pomieszczenia powinna nie być mniejsza niż 4,2 – 4,3 metra. Ponadto, konstrukcja taka, jeżeli uwzględnimy wyposażenie i użytkowników zaczyna być dość ciężka i warto, aby inwestor zasięgnął rady konstruktora lub architektka w celu sprawdzenia możliwości wykonania antresoli. Trzeba także pamiętać o doprowadzeniu instalacji elektrycznej ew. sieciowej i oświetleniu. Ze względów bezpieczeństwa warto wykonanie antresoli zlecić firmie mającej odpowiednie doświadczenie.

Antresola jako dodatkowa sypialnia

Jeżeli wysokość pomieszczeń jest mniejsza, ale nadal jest to ponad 3,2 metra, można w niej swobodnie stworzyć dodatkową sypialnię, pod którą będzie można normalnie funkcjonować. Przyjmuje się, że przestrzeń do spania powinna mieć co najmniej 1,2 m wysokości. Oczywiście w tej sytuacji inwestor może zapomnieć o wstawaniu z łóżka. W antresoli, która służyć będzie wyłącznie jako sypialnia sprawdzi się materac – bowiem samą konstrukcję możemy wówczas traktować jako podniesione łóżko. Jeżeli jest to część pokoju dziecka można budowy złożonej konstrukcji pomyśleć o gotowych łóżkach na antresoli – często mających poniżej kącik biurowy do nauki. Wówczas niezbędna wysokość pomieszczenia – znów, dla wygody dziecka – wyniesie wysokość, na której znajduje się rama materaca plus 1,2 metra.

Antresola nad przestrzenią gospodarczą

Co w przypadku, gdy inwestor dysponuje niższym pomieszczeniem? Czy wyklucza to automatycznie sensowność stworzenia antresoli? Niekoniecznie, bowiem nadal może podzielić część pokoju w pionie, przeznaczając wydzieloną niżej część na schowek, biblioteczkę czy dowolną inną przestrzeń gospodarczą podczas gdy ponad nią, znów – w zależności od wysokości jaką dysponuje i decydując się na jej podział, może wygospodarować podniesiony pokój czy też sypialnię. Co prawda tu pojawić się może pytanie czy to już antresola czy jedynie półpiętro, ale nie ma to większego znaczenia tak długo, jak dodatkowa przestrzeń urozmaica wnętrze i jest ciekawie zaaranżowana.

Konstrukcja antresoli

Antresole buduje się najczęściej z drewnianych lub stalowych legarów dobranych zarówno ze względu na przeznaczenie antresoli jak i styl jaki chcemy stworzyć. Warto, by inwestor skonsultował wybór i metodę budowy z konstruktorem lub architektem, szczególnie gdy antresola ma spełniać funkcję dodatkowego pokoju a nie jedynie niszy do spania. Zdecydowanie większy jest wybór materiałów wykończeniowych – od drewna po szkło – łatwo zatem klient stworzy unikalny styl pasujący do każdego wnętrza. Ze względów bezpieczeństwa antresole zazwyczaj posiadają albo balustradę, albo ażurową przegrodę oddzielającą je od pomieszczenia, z którego zostały wydzielone. Ważnym elementem definiującym styl są schody lub drabina, które umożliwiają dostanie się na wyższy poziom. Wybór jest nie tylko ogromny, ale także bardzo ważny, ponieważ to właśnie ten element jest zazwyczaj najbardziej widoczny. Ponadto jego wybór zależy także od metrażu – normalne schody zajmą znacznie więcej miejsca niż schody spiralne, czy wreszcie drabina; jak również od przeznaczenia antresoli – wejście do pokoju dziecięcego na antresoli może samo w sobie być przygodą, więc można zaryzykować sznurową drabinkę z grubą liną asekuracyjną z węzłami czy po prostu drabinę. Natomiast jeżeli na antresoli inwestor planuje biuro, kącik do czytania czy też inne miejsce, do którego zechce zaprosić gości – drabina raczej odpada i trzeba pomyśleć o schodach.

Antresola to nie same zalety

Antresola będąc efektownym sposobem na zwiększenie przestrzeni ma też swoje wady. Główna wynika z praw fizyki i nie chodzi o grawitację i ryzyko związane z korzystaniem z drabinki, ale… o ruch dokładnie w przeciwnym kierunku. Chodzi o ogrzewanie i fakt, że ciepłe powietrze unosi się gromadząc pod sufitem. Jeżeli bowiem uzyskamy optymalną temperaturę w głównej, dolnej części pomieszczenia, to na antresoli będzie sporo cieplej. Jeżeli jest to miejsce do pracy – nie będzie to problem, jeżeli sypialnia. Owszem. Chyba, że inwestor lubi spać w cieple.

Chociaż….

Dobrze zaprojektowana antresola to nie tylko dodatkowy metraż, lecz funkcjonalna i efektowna przestrzeń. Z założenia otwarta, sprawia, że przestrzenie przenikają się, zapewniając mieszkańcom poczucie wspólnoty. Te zalety sprawiają, że warto rozważyć budowę antresoli w domu czy mieszkaniu, o ile tylko pozwala na to miejsce.

Źródło: https://domnanowo.pl/antresola

czytaj więcej
Dom i ogród

Dodanie odrobiny luksusu do domu – minimalny wysiłek.

Mówi się, że dom to miejsce, gdzie jest serce, ale gdziekolwiek mieszkasz, to miejsce, w którym spędzasz większość swojego czasu. Uczyń, aby Twoja przestrzeń prywatna sprawiła, żeby pobyt w tym miejscu był przyjemniejszy, a wyrafinowana konfiguracja, z której jesteś dumny, stworzyła świetne warunki do zapraszania gości.

Dodanie odrobiny luksusu do domu nigdy nie było łatwiejsze, a wspaniałą wiadomością jest to, że nie musisz poświęcać długich godzin na pracę nad nim. Uzupełniliśmy niektóre z naszych ulubionych, prostych wskazówek, aby dodać odrobinę czegoś specjalnego.

Uproszczanie.

Kluczem do luksusowego domu nie zawsze jest wydawanie fortuny na bogate meble, które ledwie pozostawiają miejsce na cokolwiek innego. Mniej, jak mówią, znaczy więcej, a minimalistyczne podejście do akcesoriów domowych da Ci czyste i wyrafinowane miejsce do relaksu. Spróbuj zerwać celowo z przestrzenią, którą masz i trzymać się kilku starannie dobranych akcentów, aby dodać tylko odpowiednią ilość charakteru. Wychodzenie za burtę może sprawić, że Twój dom będzie zagracony i klaustrofobiczny – odwrotnie do tego, co zamierzasz osiągnąć.

Wystrój.

Wysokiej jakości dywanik może łatwo dodać odrobinę luksusu do Twojego domu.
Jeśli zapewniasz swojemu domowi remont, to idealne miejsce na początek. Pożegnaj te drobiazgi, które zbierasz od lat i bądź przygotowany na rozstanie z nieporęcznymi meblami, które dobrze minęły swoje najlepsze czasy.

Zamiast tego, zdecyduj się na elementy, które nadają każdemu pokojowi wyraźną tożsamość – dla naprawdę bogatego poczucia, spróbuj umieścić kilka pięknych dywaników w swoim mieszkaniu.

Praca w trójkę.

Wierzcie lub nie, rzeczy są najlepsze, gdy są umieszczone w trójkę. Jeśli masz trzy ozdobne szklane butelki umieszczone wokół pokoju, spróbuj ułożyć je razem, aby stworzyć ciekawszy i przykuwający wzrok element. Akcentuj je innymi mniejszymi elementami, takimi jak miniaturowe oprawki, aby zwiększyć zainteresowanie – ale pamiętaj, że należy pamiętać o minimalistycznym podejściu.

Jeśli masz jakieś poduszki na kanapie, spróbuj umieścić je również w trójkę – w ten sposób sprawi, że Twój salon będzie wyglądał na dobrze zorganizowany.

Po dokonaniu kilku drobnych poprawek do istniejącego wystroju, zrób krok wstecz i spróbuj wykorzystać swoje wyczucie percepcji, aby dowiedzieć się, jak czujesz się w pomieszczeniu. Pomoże Ci to w ustaleniu, gdzie rzeczy mogą wymagać dodania lub odebrania – tak abyś mógł sprawić, że rzeczy będą wyglądać właściwie.

Krzesła.

Minimalistyczne podejście do akcesoriów gospodarstwa domowego zapewni Ci czyste i wyrafinowane miejsce do relaksu.

Okna.


Okna mogą być ostatnią rzeczą, która przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o dodaniu luksusu do Twojego domu, ale dobre obramowanie ich za pomocą szytych na miarę zasłon lub stylowych żaluzji może sprawić, że cała różnica będzie miała wpływ na ogólny wygląd.
Wybierz wysokiej klasy tkaniny i neutralne odcienie, a Ty możesz całkowicie przekształcić pomieszczenie.
Wybierz jaśniejsze odcienie, aby zachować jasność i przewiewność, a jeśli masz wysokie sufity, upewnij się, że zasłony są wystarczająco długie, aby nie odcięły pomieszczenia. Jest to fantastyczny sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, którą dysponujesz i skuteczny w łączeniu całego pomieszczenia.

czytaj więcej
Dom i ogród

Co możesz zrobić, aby uczynić swój pokój dzienny bardziej przyjaznym dla środowiska

Świat, w którym żyjemy jest pełen stresu i zmartwień. Zły codzienny tryb życia, ruch uliczny, obciążenie pracą i zła ekologia wpływają na nasze zdrowie. Uczniowie również są dotknięci tymi czynnikami, ale także muszą radzić sobie z dużą presją psychiczną w szkole. A po długim, wyczerpującym dniu najlepiej jest wrócić do domu i odpocząć. Czasami jednak może być dość trudno pozwolić naszym ciałom w pełni odpocząć. Jak przyznaje wielu ekologów, jakość powietrza w naszych domach może być gorsza niż na zewnątrz. Jest ku temu wiele powodów. Ale najważniejszym z nich są materiały niskiej jakości w naszych pomieszczeniach, które nie są przyjazne dla środowiska.
W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak sprawić, aby Twoje pomieszczenia mieszkalne były bardziej przyjazne dla środowiska.

Nawet jeśli nie wolno Ci przeprowadzać żadnych większych renowacji, wciąż możesz wprowadzić pewne ulepszenia.

1. Oświetlenie przyjazne dla środowiska

Dobre oświetlenie jest niezbędne, szczególnie w strefie pracy. Jeśli Twoja przestrzeń robocza jest słabo oświetlona, Twój wzrok będzie się pogarszał. A tego zdecydowanie nie chcesz. Dlatego upewnij się, że Twoje biurko jest wyposażone w wysokiej jakości lampę lub lampkę punktową. Ponadto, możesz udekorować swoją przestrzeń, aby stworzyć niepowtarzalną, przyjemną atmosferę.
Mówiąc o ekologicznym oświetleniu, zawsze można kupić specjalne żarówki. Zużywają mniej energii elektrycznej i mają mniejszy wpływ na środowisko.

2. Nie kupuj mebli skórzanych.

Zawsze można tego uniknąć stosując sztuczną skórę lub zamsz. Wyglądają równie dobrze, ale pomagają uratować planetę. Zawsze lepiej jest wybrać przedmioty drewniane. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić, co kupujesz. Drewno przyjazne dla środowiska będzie miało logo FSC. Pamiętaj o tym.
Oczywiście, jeśli mówimy o sofach lub fotelach, to nie będą one drewniane, ale w przypadku, gdy są to elementy, których szukasz, rozważ sztruks, len lub bawełnę.

3. Wybierz naturalne materiały na bieliznę i piżamę

Na co zazwyczaj zwracasz większą uwagę kupując pościel? Kolor, styl czy cena? Wszystkie warianty są nieprawidłowe, jeśli chcesz stworzyć ekologiczny pokój.
Większość pięknie wykonanych, tanich materiałów zawiera toksyczne substancje chemiczne, nawet jeśli czujesz się komfortowo podczas snu. Aby uczynić swoje życie bardziej przyjaznym dla środowiska, powinieneś wybrać naturalne materiały na pościel. Szukaj organicznej bawełny lub włókna bambusowego.
Ponadto, można wyjść na przód i kupić nie tylko ekologiczną pościel, ale również poduszki wykonane z materiałów ekologicznych. Pomogą one Twojemu ciału zrelaksować się i usprawnią pracę mózgu podczas porannych lekcji.

4. Chcesz pomalować ściany? Zakup nietoksyczne farby.

Jeśli Twój budżet na to pozwala, i chcesz odnowić swoje miejsce w akademiku, pomaluj ściany. Użyj neutralnych odcieni, aby w pełni zasłużony odpoczynek nie był rozproszony lub podrażniony przez jasne kolory.
Ale wybierz tylko nietoksyczne produkty, ponieważ mnóstwo różnych toksyn jest używanych w farbach do malowania. Powodują one szkody dla planety i zdrowia. Inaczej jest w przypadku farb naturalnych, które sprawią, że poczujesz się jeszcze lepiej.

5. Zdobądź kilka roślin

Nie ulega wątpliwości, że posiadanie prawdziwych roślin w pokoju sprawi, że będziesz bardziej radosny. Rośliny pomagają utrzymać świeże powietrze i ogólnie zwiększają poziom tlenu w pomieszczeniu. Ponadto rośliny przyczyniają się do stworzenia przytulnej atmosfery i pomagają odpocząć.
Jeśli doświadczysz odrobiny niepokoju z powodu krótkiego terminu do nauki, a posiadanie rośliny w akademiku nie ułatwia Ci pracy, upewnij się, że szukasz niestandardowych opcji pisania tekstów w Internecie. Profesjonalna usługa pisania z pewnością pomoże Ci uniknąć presji i uwolni Cię od niepokoju.

6. Kup meble używane lub wyremontuj stare.


Jeszcze jedną rzeczą, która pomoże Ci otoczyć się zielonymi rzeczami jest zakup używanych mebli. Istnieją tony świetnych artykułów w Internecie, aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru. Albo można również odnowić swoje stare meble aby wyglądały wspaniale i stylowo, po prostu je odnów!
Plus, można sprzedawać własne rzeczy, i zarobić trochę pieniędzy z tego. Lub po prostu oddać je ludziom w potrzebie.
Tak więc, jak widać, bycie osobą przyjazną dla środowiska i świadomą siebie nie jest aż tak trudne. Wystarczy postępować zgodnie z poradami zawartymi w artykule i sprawić, że Twój pokój uniwersytecki stanie się bardziej zielony i bardziej przytulny.

czytaj więcej
Dom i ogród

Jak zbudować szopę z odpadów

Jeśli chodzi o budowę szopy, wszyscy mamy powody do podejmowania decyzji, które podejmujemy. Jedni chcą się nauczyć, jak zbudować szopę, która jest atrakcyjna wizualnie, podczas gdy inni po prostu chcą funkcjonalnej struktury. Ale coraz więcej amatorów poszukuje materiałów do recyklingu, które zapewnią im funkcjonalną szopę bez konieczności rozbijania banku.
Innym czynnikiem, który warto rozważyć, jest wpływ na środowisko naturalne. Oczywiście można po prostu udać się do najbliższego dużego sklepu i uzyskać drogie drewno lub wstępnie zmontowane zestawy szopy, ale przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu można zaoszczędzić pieniądze i sprawić, że poczujesz się dobrze.

Jeśli Twoim celem jest dowiedzieć się, jak zbudować szopę po raz pierwszy, możesz znaleźć odpady materiałowe jako idealne narzędzie do nauki.

Butelki plastikowe

Jednym z najbardziej nowatorskich sposobów budowania szopy z wykorzystaniem odpadów lub materiałów pochodzących z recyklingu jest użycie plastikowych butelek. Przezroczyste plastikowe butelki wpuszczają tonę światła, eliminując potrzebę elektryczności. Również koszt jest minimalny, ponieważ można zaoszczędzić butelki, których używasz lub udać się do najbliższego centrum recyklingu i odebrać tyle, ile potrzebujesz.
Korzystanie z plastikowych butelek pozwoli Ci nauczyć się, jak zbudować szopę, używając butelek do wypełnienia ścian i dachu.

Ogrodzenia z recyklingu

Zamiast próbować znaleźć miejsce, aby pozbyć się tego drewna z niedawno zdemontowanego ogrodzenia, spójrz na nie jak na nową szopę użytkową. Mając na uwadze potrzeby związane z drewnem, możesz wydać pieniądze na inne narzędzia i materiały, które będą Ci potrzebne. W rzeczywistości, ponieważ przetwarzasz drewno ogrodzeniowe, możesz pomyśleć o uzyskaniu poliwęglanowej przejrzystości dla górnej części szopy, aby wpuścić światło.
Upewnij się tylko, że przed zastosowaniem każdej deski, że nie uległa ona uszkodzeniu przez żywioły.

Drzwi

Jeśli Twoim celem jest nauczenie się, jak zbudować szopę, możesz zacząć myśleć poza schematem w kategoriach materiałów. Istnieje mnóstwo sklepików, w których można znaleźć różne materiały…. jak drewniane drzwi. Możesz poświęcić swój czas, aby znaleźć to, czego potrzebujesz na wyprzedaży, dopóki nie masz całej stosu drzwi, aby wznieść swoją nową szopę.
Użyj drzwi pełnych na ściany i chwycić kilka drzwi z oknami, dzięki czemu możesz mieć pewność, że masz światło wpadające, kiedy go potrzebujesz. Możesz zdecydować, jak wyciąć drewno lub użyć go w całości, ale cokolwiek zdecydujesz, wiesz, że zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Metalowe tacki

Jeśli wolałbyś wybrać coś innego niż drewno z recyklingu, możesz rozważyć wyrzucenie nierdzewnych tacek. Pomyśl o tacach do przenoszenia, które możesz znaleźć w jadłodajni lub kawiarni; kilka z nich może być idealnym rozwiązaniem dla metalowej szopy. Najlepsze jest używanie metalowych tacek, które nauczą Cię jak zbudować szopę z czymś innym niż drewno.

Będziesz musiał dokładnie przemyśleć, jakiego rodzaju izolacji potrzebujesz, aby zwalczyć ciepło metalu w gorącą pogodę i odwrotnie w zimną pogodę.

Ocalałe okna


Nie można naprawdę mówić o budowie szopy bez uwzględnienia okien. Nawet jeśli planujesz korzystać z szopy do przechowywania będziesz chciał co najmniej jedno okno, więc można łatwo przeszukać swoje rzeczy i znaleźć to, czego potrzebujesz. Więc zamiast wydawać zbyt dużo pieniędzy na fabrycznie nowe okna spójrz na ocalałe okna ze starych drzwi lub wiatrochronu.
Kiedy po raz pierwszy dowiesz się, jak zbudować szopę, zadanie może być dość zniechęcające. Nie znasz żargonu technicznego, a Twój budżet nie pozwala na stosowanie materiałów najwyższej jakości. Rozwiąż kłopoty, stosując materiały z recyklingu.

 

 

4katy

czytaj więcej
Dom i ogród

Zestaw Bistro

Informacje: Wyraźne każdego chciałem poinformować, że nie zostałem wynagrodzony za ten post. Nie otrzymałem jednak produktu i opinie wyrażone w tym poście są w 100% moje własne.
Tęskniłem za słodkim, ale przystępnym cenowo zestawem Bistro, który zaakcentowałby mój mały taras, który prowadzi prosto do drzwi do mojej sypialni. Nie jest to zbyt duża przestrzeń, ale jest na tyle duża, że mogę złapać dobrą książkę i zrelaksować się na świeżym powietrzu.
To miejsce było puste przez jakiś czas, aż do tego weekendu, kiedy mój mąż zmontował mój nowy zestaw bistro. Kiedy spojrzałam na pudełko, wspomniałam mu, że nie wszystko jest w tym małym pudełku.
Ale tak naprawdę było, wszystko, czego potrzebowaliśmy było w środku.

Pudełko było dobrze upakowane i wcale nie było ciężkie.

Po wyjęciu wszystkiego z pudełka nie zajęło mu to czasu, aby złożyć zestaw. Instrukcje były przyjazne dla użytkownika, co znacznie ułatwiło, a nawet poprawiło umieszczenie każdej części, gdzie należy.
Po zakończeniu, umieścił zaraz za drzwiami mojej sypialni, na zewnątrz drzwi. Zaprojektowany najdrobniejszy szczegół jest wykonany z myślą o kutym wyglądzie żelaza. Jest to dobrze skonstruowany zestaw, który jest również trwały i oferuje odporne na warunki atmosferyczne tworzywo sztuczne, które jest czyste.
Wytrzymałość każdego krzesła wynosi 150 kilogramów. Dopasowany stół jest również dobrze skonstruowany i trwały plus masz również możliwość dodania ładnego parasola do środka stołu. Dobrze wiedzieć, że funkcja jest dostępna, więc kiedy zabieram ten zestaw ze sobą do parku, mogę również zabrać ze sobą parasol, aby chronił mnie przed słońcem! Kolejną wspaniałą rzeczą, którą lubię w tym zestawie, jest to że jest on łatwy do czyszczenia, bez rdzy, bez szlifowania, bez przemalowywania i ponownie prosty w montażu!
Jest to idealny rozmiar i styl dla tego miejsca i mogę powiedzieć, że teraz wygląda tak przytulnie i słodko! Nie mogłam sobie odmówić, musiałam dodać moje poduszki do zestawu, który sprawił, że bistro wygląda jeszcze ładniej!
Jak zawsze może zmienić każdą powierzchnię w oszałamiający, klasyczny, elegancki wygląd z ich wyboru dekoracji domu, więc jeśli szukasz wysokiej jakości produktów meblowych, które oferują styl i komfort w wielkiej wartości. Wystarczy zalogować się na stronie producenta i kliknąć na ich niesamowite kolekcji!

czytaj więcej