close
Dom i ogród

Dodanie odrobiny luksusu do domu – minimalny wysiłek.

Mówi się, że dom to miejsce, gdzie jest serce, ale gdziekolwiek mieszkasz, to miejsce, w którym spędzasz większość swojego czasu. Uczyń, aby Twoja przestrzeń prywatna sprawiła, żeby pobyt w tym miejscu był przyjemniejszy, a wyrafinowana konfiguracja, z której jesteś dumny, stworzyła świetne warunki do zapraszania gości.

Dodanie odrobiny luksusu do domu nigdy nie było łatwiejsze, a wspaniałą wiadomością jest to, że nie musisz poświęcać długich godzin na pracę nad nim. Uzupełniliśmy niektóre z naszych ulubionych, prostych wskazówek, aby dodać odrobinę czegoś specjalnego.

Uproszczanie.

Kluczem do luksusowego domu nie zawsze jest wydawanie fortuny na bogate meble, które ledwie pozostawiają miejsce na cokolwiek innego. Mniej, jak mówią, znaczy więcej, a minimalistyczne podejście do akcesoriów domowych da Ci czyste i wyrafinowane miejsce do relaksu. Spróbuj zerwać celowo z przestrzenią, którą masz i trzymać się kilku starannie dobranych akcentów, aby dodać tylko odpowiednią ilość charakteru. Wychodzenie za burtę może sprawić, że Twój dom będzie zagracony i klaustrofobiczny – odwrotnie do tego, co zamierzasz osiągnąć.

Zobacz również:  Zestaw Bistro

Wystrój.

Wysokiej jakości dywanik może łatwo dodać odrobinę luksusu do Twojego domu.
Jeśli zapewniasz swojemu domowi remont, to idealne miejsce na początek. Pożegnaj te drobiazgi, które zbierasz od lat i bądź przygotowany na rozstanie z nieporęcznymi meblami, które dobrze minęły swoje najlepsze czasy.

Zamiast tego, zdecyduj się na elementy, które nadają każdemu pokojowi wyraźną tożsamość – dla naprawdę bogatego poczucia, spróbuj umieścić kilka pięknych dywaników w swoim mieszkaniu.

Praca w trójkę.

Wierzcie lub nie, rzeczy są najlepsze, gdy są umieszczone w trójkę. Jeśli masz trzy ozdobne szklane butelki umieszczone wokół pokoju, spróbuj ułożyć je razem, aby stworzyć ciekawszy i przykuwający wzrok element. Akcentuj je innymi mniejszymi elementami, takimi jak miniaturowe oprawki, aby zwiększyć zainteresowanie – ale pamiętaj, że należy pamiętać o minimalistycznym podejściu.

Jeśli masz jakieś poduszki na kanapie, spróbuj umieścić je również w trójkę – w ten sposób sprawi, że Twój salon będzie wyglądał na dobrze zorganizowany.

Po dokonaniu kilku drobnych poprawek do istniejącego wystroju, zrób krok wstecz i spróbuj wykorzystać swoje wyczucie percepcji, aby dowiedzieć się, jak czujesz się w pomieszczeniu. Pomoże Ci to w ustaleniu, gdzie rzeczy mogą wymagać dodania lub odebrania – tak abyś mógł sprawić, że rzeczy będą wyglądać właściwie.

Zobacz również:  Co możesz zrobić, aby uczynić swój pokój dzienny bardziej przyjaznym dla środowiska

Krzesła.

Minimalistyczne podejście do akcesoriów gospodarstwa domowego zapewni Ci czyste i wyrafinowane miejsce do relaksu.

Okna.


Okna mogą być ostatnią rzeczą, która przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o dodaniu luksusu do Twojego domu, ale dobre obramowanie ich za pomocą szytych na miarę zasłon lub stylowych żaluzji może sprawić, że cała różnica będzie miała wpływ na ogólny wygląd.
Wybierz wysokiej klasy tkaniny i neutralne odcienie, a Ty możesz całkowicie przekształcić pomieszczenie.
Wybierz jaśniejsze odcienie, aby zachować jasność i przewiewność, a jeśli masz wysokie sufity, upewnij się, że zasłony są wystarczająco długie, aby nie odcięły pomieszczenia. Jest to fantastyczny sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, którą dysponujesz i skuteczny w łączeniu całego pomieszczenia.

Zostaw komentarz