close

Jeśli chodzi o budowę szopy, wszyscy mamy powody do podejmowania decyzji, które podejmujemy. Jedni chcą się nauczyć, jak zbudować szopę, która jest atrakcyjna wizualnie, podczas gdy inni po prostu chcą funkcjonalnej struktury. Ale coraz więcej amatorów poszukuje materiałów do recyklingu, które zapewnią im funkcjonalną szopę bez konieczności rozbijania banku.
Innym czynnikiem, który warto rozważyć, jest wpływ na środowisko naturalne. Oczywiście można po prostu udać się do najbliższego dużego sklepu i uzyskać drogie drewno lub wstępnie zmontowane zestawy szopy, ale przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu można zaoszczędzić pieniądze i sprawić, że poczujesz się dobrze.

Jeśli Twoim celem jest dowiedzieć się, jak zbudować szopę po raz pierwszy, możesz znaleźć odpady materiałowe jako idealne narzędzie do nauki.

Butelki plastikowe

Jednym z najbardziej nowatorskich sposobów budowania szopy z wykorzystaniem odpadów lub materiałów pochodzących z recyklingu jest użycie plastikowych butelek. Przezroczyste plastikowe butelki wpuszczają tonę światła, eliminując potrzebę elektryczności. Również koszt jest minimalny, ponieważ można zaoszczędzić butelki, których używasz lub udać się do najbliższego centrum recyklingu i odebrać tyle, ile potrzebujesz.
Korzystanie z plastikowych butelek pozwoli Ci nauczyć się, jak zbudować szopę, używając butelek do wypełnienia ścian i dachu.

Zobacz również:  Dodanie odrobiny luksusu do domu - minimalny wysiłek.

Ogrodzenia z recyklingu

Zamiast próbować znaleźć miejsce, aby pozbyć się tego drewna z niedawno zdemontowanego ogrodzenia, spójrz na nie jak na nową szopę użytkową. Mając na uwadze potrzeby związane z drewnem, możesz wydać pieniądze na inne narzędzia i materiały, które będą Ci potrzebne. W rzeczywistości, ponieważ przetwarzasz drewno ogrodzeniowe, możesz pomyśleć o uzyskaniu poliwęglanowej przejrzystości dla górnej części szopy, aby wpuścić światło.
Upewnij się tylko, że przed zastosowaniem każdej deski, że nie uległa ona uszkodzeniu przez żywioły.

Drzwi

Jeśli Twoim celem jest nauczenie się, jak zbudować szopę, możesz zacząć myśleć poza schematem w kategoriach materiałów. Istnieje mnóstwo sklepików, w których można znaleźć różne materiały…. jak drewniane drzwi. Możesz poświęcić swój czas, aby znaleźć to, czego potrzebujesz na wyprzedaży, dopóki nie masz całej stosu drzwi, aby wznieść swoją nową szopę.
Użyj drzwi pełnych na ściany i chwycić kilka drzwi z oknami, dzięki czemu możesz mieć pewność, że masz światło wpadające, kiedy go potrzebujesz. Możesz zdecydować, jak wyciąć drewno lub użyć go w całości, ale cokolwiek zdecydujesz, wiesz, że zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Zobacz również:  Folia przeciwsłoneczna na okno - czy warto?

Metalowe tacki

Jeśli wolałbyś wybrać coś innego niż drewno z recyklingu, możesz rozważyć wyrzucenie nierdzewnych tacek. Pomyśl o tacach do przenoszenia, które możesz znaleźć w jadłodajni lub kawiarni; kilka z nich może być idealnym rozwiązaniem dla metalowej szopy. Najlepsze jest używanie metalowych tacek, które nauczą Cię jak zbudować szopę z czymś innym niż drewno.

Będziesz musiał dokładnie przemyśleć, jakiego rodzaju izolacji potrzebujesz, aby zwalczyć ciepło metalu w gorącą pogodę i odwrotnie w zimną pogodę.

Ocalałe okna


Nie można naprawdę mówić o budowie szopy bez uwzględnienia okien. Nawet jeśli planujesz korzystać z szopy do przechowywania będziesz chciał co najmniej jedno okno, więc można łatwo przeszukać swoje rzeczy i znaleźć to, czego potrzebujesz. Więc zamiast wydawać zbyt dużo pieniędzy na fabrycznie nowe okna spójrz na ocalałe okna ze starych drzwi lub wiatrochronu.
Kiedy po raz pierwszy dowiesz się, jak zbudować szopę, zadanie może być dość zniechęcające. Nie znasz żargonu technicznego, a Twój budżet nie pozwala na stosowanie materiałów najwyższej jakości. Rozwiąż kłopoty, stosując materiały z recyklingu.

 

 

4katy

Zostaw komentarz