close

Podróże

Podróże

Jak zwiedzić greckie wyspy w zaplanowanym budżecie

wyspy greckie

Każdy chce kiedyś odwiedzić greckie wyspy, prawda? Znaczy, jak mógłbyś się oprzeć chęci obejrzenia jednego ze słynnych zachodów słońca Santoryniego i odwiedzenia pięknych plaż na mniej znanej wyspie Milos?

Wiele osób ma wrażenie, że odwiedzenie greckich wysp jest zarówno trudne, jak i kosztowne. Jestem tu po to, żeby wam powiedzieć, że to nie jest ani jedno, ani drugie.

W rzeczywistości właśnie teraz jest najlepszy czas na odwiedzenie greckich wysp ze względu na gospodarkę i łatwość podróżowania z USA i Europy. (więcej…)

czytaj więcej
Podróże

25 Fascynujących faktów o piramidach egipskich, o których prawdopodobnie nie wiesz

egipt piramidy

Większość ludzi po prostu wie, że piramidy egipskie to duże, imponujące konstrukcje zbudowane bardzo dawno temu w starożytnym Egipcie. Powszechnie wiadomo również, że piramidy służyły jako monumentalne miejsca pochówku, gdzie chowano faraonów, starożytnych królów egipskich. Ale w rzeczywistości jest o wiele więcej ciekawych rzeczy i mało znanych ciekawostek na temat tych fascynujących struktur. Aby poszerzyć swoją wiedzę na temat piramid egipskich, sprawdź te 25 fascynujących faktów na temat piramid egipskich, których być może nie znasz. (więcej…)

czytaj więcej
Podróże

Co to jest niepełne wyżywienie i co jest dla mnie właściwe?

wyżywienie HB

Chcemy, abyś miał możliwość wyboru wakacji, które dokładnie odpowiadają Twoim potrzebom i pragnieniom. Niezależnie od tego, czy chcesz zostać w przyczepie kempingowej, schronisku, czy nawet wypróbować biwakowanie, mamy dla Ciebie urlop. Ale co zrobić, jeśli chcesz, swobody wyjść i robić, co chcesz przez cały dzień, nie pomijając żadnych posiłków, które masz opłacone? To właśnie tutaj oferujemy wczasy na obiadokolacje. (więcej…)

czytaj więcej
PodróżePraca

Cyfrowy nomad – Nauczanie angielskiego za granicą

cyfrowy nomad

Zwrot ten stał się synonimem tego, co wielu nazwałoby przeżywaniem marzeń, ale tak naprawdę wykonanie skoku, aby przeżyć przynajmniej część swojego życia jako cyfrowy nomada, jak dotąd okazało się rzeczywistością, która jest niedostępna dla większości ludzi. Tak czy inaczej, cyfrowi nomadowie – prawdziwi cyfrowi nomadowie istnieją i w zasadzie bycie cyfrowym nomadem oznacza po prostu możliwość pracy i podróżowania w tym samym czasie, ponieważ Twoja praca jest niezależna od lokalizacji. (więcej…)

czytaj więcej
Podróże

Jak wyposażyć się w sprzęt na wyjście z domu

sprzęt na wyjście z domu

Cóż, kiedyś były czasy, kiedy to co do noszenia był jeden wyłącznie związane z kobietami, ale chłopaki też lubią wyglądać dobrze, co może stać się trochę wyzwaniem, gdy idziesz zaangażować się w konkretne działania na świeżym powietrzu, takich jak spacery, wędkarstwo, golf, kamping, etc. Pierwotnym celem ma być wygodna, gdy będziesz chodził na jedno z tych popularnych zajęć na świeżym powietrzu, ale w tym samym czasie nie chcesz, aby ktokolwiek był w stanie odgadnąć, co to jest od tylko jednego spojrzenia na ciebie. (więcej…)

czytaj więcej
Podróże

Tak, Pieniądze mogą Ci kupić obywatelstwo

W rzeczywistości można skutecznie “kupić” obywatelstwo w prawie każdym kraju na świecie, jeśli spojrzymy na nie z punktu widzenia inwestowania części swojego życia (a następnie czasu i pieniędzy). W końcu można się naturalizować poprzez proces, który w naturalny sposób wiązałby się z różnymi inwestycjami w gospodarkę tego kraju. Nie na to jednak zwracam uwagę w tym poście. To, o czym będę tutaj dyskutował, to bezwarunkowy akt kupowania obywatelstwa!
Tak, można skutecznie kupić paszport kraju, w którym się nie urodziłeś i w rezultacie korzystać z pełni praw obywatelskich! To nie jest tak proste, jak coś takiego jak “zdeponowanie pieniędzy na konto rządowe” lub coś takiego, jeśli w każdym przypadku jest coś takiego.

Kontrowersje

Ze względu na to, że na twarzy społeczności międzynarodowej noszona jest wielka maska w związku z praktyką handlu “obywatelstwem ekonomicznym”, te kraje, które skutecznie sprzedają obywatelstwo, podjęły próby, aby być nieco bardziej subtelne i wydaje mi się, że “etyczne” w tym względzie.

Nie chodzi więc o to, aby po prostu wlecieć do Dominikany lub na Maltę oraz całkiem sporo innych, a następnie wykonać przelew w celu otrzymania paszportu w kilka dni później.

Proces ten pociąga za sobą inwestycje wyznaczony obszar inwestycyjny, który jest albo utworzony przez rząd kraju, od którego chcesz kupić obywatelstwo, albo program, który jest akredytowany przez ten rząd. W niektórych przypadkach masz to, co uważam za najbardziej logiczne rozwiązanie, jeśli rzeczywiście był to Twój plan zamieszkania w kraju, z którego nabyłeś obywatelstwo, jak na przykład zakup nieruchomości liczonej jako akredytowana inwestycja w zamian za paszport, którego potrzebujesz.

Dlaczego drugi paszport?


Myślę, że gdyby moje zaangażowanie przyniosło efekty w postaci czegoś, co chciałbym nazwać ” pożegnaniem się z pieniędzmi” – pieniędzmi, które gdybym miał dużo więcej do pożegnania, ponieważ podróżowałbym o wiele więcej – prawdopodobnie dodałbym podwójne obywatelstwo do mojej listy zakupowej, ale tylko o tyle, o ile taka inwestycja miałaby sens w mojej sytuacji, a nie byłaby zbyt kłopotliwym zadaniem. Mam na myśli to, że mogę dokładnie zrozumieć, dlaczego ktoś z czegoś takiego jak RPA chciałby kupić obywatelstwo w kraju takim jak Karaiby – mógłby podróżować do miejsc takich jak Szwajcaria bez konieczności ubiegania się o wizę – ale dla kogoś, kto pochodzi na przykład z Wielkiej Brytanii, musiałbyś również mieć konkretne powody, by chcieć posiadać drugi paszport z Grecji, Malty, Cypru, a nawet Austrii i Niemiec!
Jednym z głównych powodów jest podatek – wiele z tych miejsc, które sprzedają obywatelstwo, oferuje bezpłatne życie bez podatku lub mają bardzo niskie podatki w porównaniu do takich państw jak Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone, dlatego też wielu inwestorów decyduje się na zakładanie firm w tych regionach.

czytaj więcej
Podróże

Pięć powodów, dla których warto odwiedzić Bahamy

Luksusowe wakacje na Bahamach to marzenie wielu wczasowiczów. Od rozległych plaż po luźny styl życia i kołyszące się palmy. Ale na tej magicznej wyspie jest o wiele więcej niż tylko krystalicznie czysta woda i białe piaszczyste plaże. Wyspa jest pełna miejsc do odkrycia i doświadczeń, co czyni ją prawdziwą karaibską perełką i zdecydowanie warto ją odwiedzić. Oto pięć powodów, dla których warto odwiedzić Bahamy w celach innych niż plaże.

Junkanoo, Nassau

Zapomnij o słynnym brazylijskim karnawale lub Nowym Orleanie.

Junkanoo jest festiwalem dla Ciebie, ponieważ łączy muzykę, taniec i kostiumy z życiem na wyspie, aby dać Ci największy wybuch dźwięków.

Festiwal odbywa się pod koniec roku z zabawą i tętniącym życiem świętowaniem muzyki, tańca, kultury i jedzenia. A jeśli zabraknie Ci tego, w lipcu odbędzie się mniejszy festiwal! Ta uroczystość jest jednym z największych wydarzeń w kalendarzu Bahamów i może być obchodzona w każdym wieku. Wejdź do tłumu, rozkoszuj się kolorowymi strojami i dołącz do zabawy na jednym z najbardziej ekscytujących i zabawnych festiwali roku.

Lokalizacja filmu o agencie 007

Tak dziwne, jak to brzmi, fani James Bond mogą faktycznie odwiedzić Bahamy, aby zobaczyć na żywo miejsce akcji swojego ulubionego super szpiega, lub przynajmniej sprawdzić niektóre z najbardziej popularnych lokalizacji. Na Bahamach kręconych jest wiele filmów Jamesa Bonda, ponieważ filmowcy z 007 po prostu kochają rajską wyspę. Mimo że ekipy filmowe generalnie demontują plany po produkcji, pozostają jeszcze rzeczy, których nie da się zapakować, w tym zapierające dech w piersiach Clifton Pier, obszar zaznaczony na wielu scenach oceanicznych. W rzeczywistości była to dokładna lokalizacja dla nie jednego, ale łącznie dla pięciu filmów.

A mówiąc o kasynach…

Bahamy to tętniący życiem ośrodek gier hazardowych, który szczyci się nocnym życiem, które sprawi, że Las Vegas będzie zazdrość. Jeśli jaskrawe światło i jasna atmosfera Las Vegas są dla Ciebie zbyt jaskrawe, Bahamy oferują raj wyspiarski, aby cieszyć się przestojami w grach hazardowych. Najbardziej godną uwagi jest Atlantis Raj Island, światowej klasy kurort dla całej rodziny. Znajdziesz tu nie tylko bogactwo atrakcji wodnych i restauracji, ale także w pełni rozwinięte kasyno rozciągające się na 7 akrowej lagunie i mnóstwo wspaniałości, jakich możesz oczekiwać. Podczas zwiedzania tego wspaniałego kasyna hazardziści będą mieli wybór. Co więcej, dla graczy, którzy po prostu nie mogą dotrzeć na Bahamy, ale nadal chcą cieszyć się kasynem, wielu operatorów internetowych zorganizowało turnieje pokerowe na żywo z kurortu. Teraz możesz grać w kasynie internetowym w kraju, ale nadal doświadczać emocji w środowisku kasyna na żywo bez silnych skojarzeń cenowych.

Odkryj niebieskie dziury na Bahamach.

Bahamy są popularne pod wieloma względami, a jedną z nich jest ilość przerażających niebieskich jaskiń, które można zwiedzać. Jest to uważane za cud natury, gdzie jaskinie wapienne rozwijają się pionowo w ziemię. Oprócz tego, że Bahamy są domem dla wielu z tych jaskiń, mogą pochwalić się również największymi jaskiniami wapiennymi na świecie. Błękitna Dziewczyna na Wyspie Długiej jest najpłytszą znaną niebieską dziurą na ziemi. Otaczają ją piękne klify, które zanurzają się na głębokość 180 metrów, co sprawia, że jest to popularne miejsce ekscytujących aktywności, takich jak skoki klifowe i nurkowanie. To sprawia, że Bahamy to wymarzone miejsce dla sportów ekstremalnych.

Zakupy


Które wakacje nie są pełne zakupów? Dla tych, którzy uwielbiają robić zakupy aż do momentu opuszczenia wyspy, wyspa jest domem dla wielu rynków, w tym rynek słomy, jeden z najbardziej popularnych na Karaibach. Tutaj natkniesz się na dziesiątki sprzedawców chcą sprzedać swoje wyroby, w tym wszystko, od odzieży, sztuki lokalnej, rzemiosła, jedzenie i wiele innych. Jest to również świetne miejsce do pracy nad swoimi umiejętnościami wędkarskimi.

czytaj więcej
Podróże

Aplikacja podróżna, która pomoże Ci zaplanować kolejną przygodę

Podróżowanie z radością i przyjemnością wymaga wielu planów, szczególnie w przypadku podróży zagranicznych. Należy zarezerwować lot, zabezpieczyć wizę (jeśli to konieczne), wyznaczyć trasę podróży, zabezpieczyć zakwaterowanie i odpowiednio ustalić budżet. Po opanowaniu podstaw, możesz pozwolić sobie na odrobinę spontaniczności. Najprostszą trasą jest skorzystanie z pakietów turystycznych, ale jaka w tym zabawa?

Jeśli wolisz podróże z instruktorem, Oto kilka przydatnych aplikacji, które pomogą Ci określić planowania podróży.

Airbnb

Ta popularna aplikacja pozwala znaleźć niedrogie opcje na całym świecie. Wielką zaletą Airbnb jest to, że pozwala on na bezpośredni kontakt z miejscowymi użytkownikami z wieloma opcjami w zależności od budżetu i poziomu komfortu. Niektórzy gospodarze są nawet na tyle hojni, że mogą zabrać Cię w czasie wolnym. Po prostu upewnij się, że prowadzisz poszukiwania rentownego zakwaterowania, aby uniknąć złych doświadczeń. Przeczytaj opinie byłych gości i sprawdź inne profile gospodarza online, aby uzyskać ogólne wyobrażenie na temat ich charakteru i oceny zaufania

Cool Cousin

Cool Cousin jest tak fajny jak jego nazwa. Ta aplikacja jest przeznaczona dla podróżnych, którzy chcą przeżyć cel podróży oczami miejscowych. Aplikacja zawiera unikalne i nie do przecenienia rekomendacje dotyczące interesujących miejsc, miejsc na trasie oraz unikalnych atrakcji, których możesz spróbować w takich miejscach jak Paryż czy Londyn, gdzie kuratorami są lokalny muzyk, szef kuchni lub kwiaciarnia internetowa.

Możesz również zarejestrować się jako kuzyn, co oznacza, że możesz dać swoje własne sugestie dotyczące nowych i pojawiających się modnych miejsc do zwiedzania w Twoim rodzinnym mieście.

Packpoint

Pakowanie jest bólem – co na pewno wiesz. Na szczęście technologia po raz kolejny przychodzi na ratunek. Packpoint to drobna aplikacja, która generuje listę elementów, które należy spakować w zależności od celu podróży i czasu trwania podróży. Możesz również wprowadzić aktywności do planu podróży, aby uzyskać bardziej szczegółowy podział rzeczy do spakowania. Istnieją jeszcze obszary wymagające poprawy, ponieważ algorytm nie może brać pod uwagę tego, jak niskie lub wysokie są koszty utrzymania, dzięki czemu można dodawać lub usuwać elementy w zależności od potrzeb.

Tripit

Jest to prawdopodobnie serce i dusza procesu planowania. TripIt jest Twoim głównym organizatorem tras. Możesz zebrać wszystkie informacje w jednym pięknym pulpicie, aby podróż przebiegła płynnie. Po prostu przekazujesz wszystkie informacje o podróży – szczegóły lotu, trasę, rezerwacje – do wiadomości e-mail z informacją o podróży, a otrzymasz powiadomienia i rekomendacje w oparciu o podane dane, w tym wskazówki dotyczące dojazdu do bramy Twojego lotniska, m.in. odpowiedniego przystanku autobusowego. To tak, jakbyś miał własnego asystenta!

Tłumacz Google

Stań twarzą w twarz, nie każdy jest poliglotą. Oczywiście przed dużymi wakacjami możesz wzbogacić swoją grę w Duolingo, ale nie musisz być biegły nawet przy wielomiesięcznych przygotowaniach. Więc kiedy wybierasz się do kraju, w którym nie ma zbyt wielu anglojęzycznych mieszkańców, aby odpowiedzieć na twoje pytania turystyczne, Tłumacz Google jest twoim własnym ekspertem w dziedzinie barier językowych. Chcesz zjeść coś w prawdziwej japońskiej restauracji? Możesz w prosty sposób przejrzeć menu, a aplikacja dostarczy przybliżone tłumaczenie, aby dać Ci ogólny pogląd na to, jaką cenę za jedzenie otrzymujesz. Masz problem z pytaniem o drogę? Wpisz pytanie, a aplikacja przetłumaczy na język ojczysty, Wtedy możesz zrobić to samo z ich odpowiedzią. Jest to trochę poruszanie się w przód i w tył, ale przynajmniej nie będziesz zupełnie bezradny, gdy zostawisz swoje własne urządzenia.

BONUS: Hopper


Aby uzyskać najtańsze loty do miejsca docelowego, możesz użyć Hopper, aby ułatwić wybór najtańszej opcji. Ponieważ koszty lotów mogą rosnąć w górę i w dół, co wydaje się nieprzewidywalne, Hopper przewiduje, że loty będą najtańsze. Po prostu wpisz preferowane daty podróży, a Hopper poinformuje Cię, kiedy możesz uzyskać najtańszą cenę za lot.

czytaj więcej