close
Podróże

Aplikacja podróżna, która pomoże Ci zaplanować kolejną przygodę

Podróżowanie z radością i przyjemnością wymaga wielu planów, szczególnie w przypadku podróży zagranicznych. Należy zarezerwować lot, zabezpieczyć wizę (jeśli to konieczne), wyznaczyć trasę podróży, zabezpieczyć zakwaterowanie i odpowiednio ustalić budżet. Po opanowaniu podstaw, możesz pozwolić sobie na odrobinę spontaniczności. Najprostszą trasą jest skorzystanie z pakietów turystycznych, ale jaka w tym zabawa?

Jeśli wolisz podróże z instruktorem, Oto kilka przydatnych aplikacji, które pomogą Ci określić planowania podróży.

Airbnb

Ta popularna aplikacja pozwala znaleźć niedrogie opcje na całym świecie. Wielką zaletą Airbnb jest to, że pozwala on na bezpośredni kontakt z miejscowymi użytkownikami z wieloma opcjami w zależności od budżetu i poziomu komfortu. Niektórzy gospodarze są nawet na tyle hojni, że mogą zabrać Cię w czasie wolnym. Po prostu upewnij się, że prowadzisz poszukiwania rentownego zakwaterowania, aby uniknąć złych doświadczeń. Przeczytaj opinie byłych gości i sprawdź inne profile gospodarza online, aby uzyskać ogólne wyobrażenie na temat ich charakteru i oceny zaufania

Cool Cousin

Cool Cousin jest tak fajny jak jego nazwa. Ta aplikacja jest przeznaczona dla podróżnych, którzy chcą przeżyć cel podróży oczami miejscowych. Aplikacja zawiera unikalne i nie do przecenienia rekomendacje dotyczące interesujących miejsc, miejsc na trasie oraz unikalnych atrakcji, których możesz spróbować w takich miejscach jak Paryż czy Londyn, gdzie kuratorami są lokalny muzyk, szef kuchni lub kwiaciarnia internetowa.

Możesz również zarejestrować się jako kuzyn, co oznacza, że możesz dać swoje własne sugestie dotyczące nowych i pojawiających się modnych miejsc do zwiedzania w Twoim rodzinnym mieście.

Packpoint

Pakowanie jest bólem – co na pewno wiesz. Na szczęście technologia po raz kolejny przychodzi na ratunek. Packpoint to drobna aplikacja, która generuje listę elementów, które należy spakować w zależności od celu podróży i czasu trwania podróży. Możesz również wprowadzić aktywności do planu podróży, aby uzyskać bardziej szczegółowy podział rzeczy do spakowania. Istnieją jeszcze obszary wymagające poprawy, ponieważ algorytm nie może brać pod uwagę tego, jak niskie lub wysokie są koszty utrzymania, dzięki czemu można dodawać lub usuwać elementy w zależności od potrzeb.

Zobacz również:  25 Fascynujących faktów o piramidach egipskich, o których prawdopodobnie nie wiesz

Tripit

Jest to prawdopodobnie serce i dusza procesu planowania. TripIt jest Twoim głównym organizatorem tras. Możesz zebrać wszystkie informacje w jednym pięknym pulpicie, aby podróż przebiegła płynnie. Po prostu przekazujesz wszystkie informacje o podróży – szczegóły lotu, trasę, rezerwacje – do wiadomości e-mail z informacją o podróży, a otrzymasz powiadomienia i rekomendacje w oparciu o podane dane, w tym wskazówki dotyczące dojazdu do bramy Twojego lotniska, m.in. odpowiedniego przystanku autobusowego. To tak, jakbyś miał własnego asystenta!

Tłumacz Google

Stań twarzą w twarz, nie każdy jest poliglotą. Oczywiście przed dużymi wakacjami możesz wzbogacić swoją grę w Duolingo, ale nie musisz być biegły nawet przy wielomiesięcznych przygotowaniach. Więc kiedy wybierasz się do kraju, w którym nie ma zbyt wielu anglojęzycznych mieszkańców, aby odpowiedzieć na twoje pytania turystyczne, Tłumacz Google jest twoim własnym ekspertem w dziedzinie barier językowych. Chcesz zjeść coś w prawdziwej japońskiej restauracji? Możesz w prosty sposób przejrzeć menu, a aplikacja dostarczy przybliżone tłumaczenie, aby dać Ci ogólny pogląd na to, jaką cenę za jedzenie otrzymujesz. Masz problem z pytaniem o drogę? Wpisz pytanie, a aplikacja przetłumaczy na język ojczysty, Wtedy możesz zrobić to samo z ich odpowiedzią. Jest to trochę poruszanie się w przód i w tył, ale przynajmniej nie będziesz zupełnie bezradny, gdy zostawisz swoje własne urządzenia.

Zobacz również:  Cyfrowy nomad - Nauczanie angielskiego za granicą

BONUS: Hopper


Aby uzyskać najtańsze loty do miejsca docelowego, możesz użyć Hopper, aby ułatwić wybór najtańszej opcji. Ponieważ koszty lotów mogą rosnąć w górę i w dół, co wydaje się nieprzewidywalne, Hopper przewiduje, że loty będą najtańsze. Po prostu wpisz preferowane daty podróży, a Hopper poinformuje Cię, kiedy możesz uzyskać najtańszą cenę za lot.

Zostaw komentarz