close
Podróże

Jak zwiedzić greckie wyspy w zaplanowanym budżecie

wyspy greckie

Każdy chce kiedyś odwiedzić greckie wyspy, prawda? Znaczy, jak mógłbyś się oprzeć chęci obejrzenia jednego ze słynnych zachodów słońca Santoryniego i odwiedzenia pięknych plaż na mniej znanej wyspie Milos?

Wiele osób ma wrażenie, że odwiedzenie greckich wysp jest zarówno trudne, jak i kosztowne. Jestem tu po to, żeby wam powiedzieć, że to nie jest ani jedno, ani drugie.

W rzeczywistości właśnie teraz jest najlepszy czas na odwiedzenie greckich wysp ze względu na gospodarkę i łatwość podróżowania z USA i Europy.

WYSPY GRECKIE: DOWIEDZ SIĘ PRZED WYJAZDEM

Przygotowując się do wyjazdu do Grecji i na wyspy greckie, należy przede wszystkim zapewnić sobie małą inwestycję w zdrowie i dobre samopoczucie poprzez wykupienie elastycznego i bardzo przystępnego cenowo ubezpieczenia podróżnego.

Ubezpieczenie podróżne obejmuje nie tylko zagubienie/kradzież bagażu i opóźnienie/odwołanie lotu, ale również wszystkie kwestie medyczne i związane z urazami.

Spójrzmy twarzą w twarz. Żaden rodzic, rodzina ani przyjaciele nie chcą ponosić kosztów związanych z uzyskaniem opieki medycznej z greckich wysp. Złe rzeczy się zdarzają. Zwłaszcza, gdy najmniej się tego spodziewacie.

Zrób sobie przysługę i skorzystaj z ubezpieczenia podróżnego już teraz, aby mieć pewność, że zostaniesz otoczony opieką w Grecji w przypadku poważnej sytuacji kryzysowej.

Uwaga: Nie wierzysz, jak niedrogie jest to ubezpieczenie podróżne!

DOJAZD DO GRECJI

Dotarcie do Grecji jest łatwe, ale może być dość drogie w zależności od tego, skąd lecimy i w którym miesiącu planujemy podróż.

Dla tych z Państwa, którzy latają ze Stanów Zjednoczonych, jedną z najlepszych wskazówek, jak znaleźć tanie loty do Grecji, jest szukanie lotów wylatujących z największych amerykańskich węzłów przesiadkowych.

Wszystkie porty lotnicze są przykładami głównych węzłów lotniczych w Stanach Zjednoczonych i zazwyczaj są doskonałym punktem wyjścia dla poszukiwania najlepszych ofert na loty do Grecji.

Skorzystaj ze stron internetowych, których używam do planowania wszystkich moich podróży. Moją najlepszą radą jest wykorzystanie obu tych metod do porównania cen i znalezienia najlepszej oferty.

Korzystaj z taksówki w Atenach

Jeśli używałeś taksówki w przeszłości, wiesz, że jest to najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób poruszania się po mieście w dzisiejszych czasach. Na szczęście taksówka działa obecnie w Atenach, więc możesz zostać zabrany z lotniska i przewieziony bezpośrednio do najbliższego hotelu w mieście. Jeżeli płyniesz promem z Aten na wyspy greckie, możesz z łatwością dostać się na przystań taksówką bezpośrednio do portu promowego.

Zabawny fakt: Taksówka w Atenach jest o ponad 20% tańsza niż standardowa taksówka.

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z taksówki nie ma lepszego czasu na start. Dlaczego? Cóż, możesz zaoszczędzić 10 zł z pierwszej jazdy taksówką korzystając z kodu promocyjnego.

Uwaga: Niniejszy Kodeks Promocji  może być stosowany na całym świecie, nie tylko w Grecji. Jeśli pochodzisz z USA, otrzymasz za darmo do 15 zł.

Zobacz również:  Tak, Pieniądze mogą Ci kupić obywatelstwo

DOTARCIE NA WYSPY GRECKIE

Latanie jest najwygodniejszym i najskuteczniejszym sposobem dotarcia na wyspy greckie. Czy już w Europie? Jeśli tak, to już jesteś w połowie drogi.

Loty z Aten na niektóre z najpopularniejszych greckich wysp trwają tylko około 50-70 minut, podczas gdy promy kursują od 5 do 10+ godzin. Innymi słowy, zawsze zaczynamy od poszukiwań lotów na wyspy greckie, zanim przyjrzymy się promom.

Jak już wspomniałem, zalecam, abyś używał stron internetowych do porównywania cen i rozpoczęcia wyszukiwania w celu znalezienia najtańszych lotów na wyspy greckie.

W zależności od pory roku i ostatnich promocji, loty z Aten na te wyspy, o których mowa powyżej, odbywają się w zaokrągleniu zaledwie 40 zł.

Najlepsze oferty lotnicze na wyspy greckie można zawsze znaleźć w przypadku lotów z głównych europejskich węzłów przesiadkowych oraz tanich linii lotniczych.

Wyspy greckie z lotniskami

Nie wszystkie wyspy greckie posiadają lotniska, dlatego niektóre z nich wymagają, abyś płynął do nich promem.

Promy na wyspy greckie

Jak wspomniałem wcześniej, loty mogą być bardzo intensywne, jeśli będziesz mieć oczy otwarte. Mimo to, czasami loty na wyspy są zbyt drogie, a wyprawa promem na wybraną przez Ciebie grecką wyspę będzie Twoim następnym najlepszym wyborem.

Przez lata korzystałem z kilku różnych greckich systemów rezerwacji promów, ale nie znalazłem firmy, która byłaby tak niezawodna i bardziej przyjazna dla użytkownika niż ta firma- ludzie ci działają od 1999 roku i pomagają ponad 35.000 odwiedzającym w dotarciu na greckie wyspy i z nich każdego roku.

Promy w Grecji są moim ulubionym środkiem transportu od kilku lat i nie mogłem być bardziej zadowolony z mojego doświadczenia.

Znalezienie zakwaterowania na wyspach greckich

Jeśli chodzi o znalezienie zakwaterowania na greckich wyspach, to państwa możliwości są prawie nieograniczone. Od schronisk po hotele, kurorty, krótkoterminowe wynajem apartamentów i wiele innych, wyspy greckie mają to wszystko.

Oto trzy różne podejścia do znalezienia zakwaterowania na wyspach greckich.

Hotele na wyspach greckich

Jeśli z jakiegoś powodu nie znajdę niczego w Atenach, moja kolejna rekomendacja to zajrzeć na stronę internetową. Oferuje szeroki wybór zakwaterowania od hosteli ekonomicznych do hoteli pięciogwiazdkowych na wyspach greckich.

Rezerwowanie hoteli na greckich wyspach będzie prawdopodobnie droższe niż większość wynajmowanych apartamentów na wyspach, ale jeśli poczujesz się bardziej komfortowo w hotelu, zrób sobie przysługę i zarezerwuj pokój poprzez stronę internetową.

Zabawny fakt: Obecnie w samej Grecji notowanych jest ponad 26.000 nieruchomości, a lista ta rośnie z dnia na dzień.

Moim zdaniem, wynajem apartamentów przez stronę internetową na greckich wyspach jest jednym z najlepszych sposobów inwestowania i jest również zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę fakt, że większość apartamentów ma bardzo komfortowe warunki życia, które obejmują łazienki, sypialnie, kuchnie, salony i balkony. Niektóre z nich wyposażone są nawet w balkony z widokiem na morze. Ogólnie rzecz biorąc, większość apartamentów jest zazwyczaj zlokalizowana centralnie i w jednych z najlepszych miejsc na wyspach.

Zobacz również:  Co to jest niepełne wyżywienie i co jest dla mnie właściwe?

Niektórzy ludzie wolą przebywać na powietrzu niż w apartamentach. Dlaczego pobyt w pokoju hotelowym z minimalnymi udogodnieniami, skoro możesz mieć w pełni wyposażony prywatny apartament za znacznie mniej niż kosztuje nocleg w hotelu?

Brak rezerwacji

Najwspanialszym sposobem na znalezienie zakwaterowania na greckich wyspach jest po prostu pojawienie się bez żadnych rezerwacji.

Uwaga: Ta opcja nie jest dla wszystkich.

Ci z Państwa, którzy lubią planować, badać i koordynować każdy szczegół podróży przed czasem, powinni ominąć tę sekcję teraz.

Czyli jesteście gotowi bez przeszkód pokazać się na greckich wyspach?

Cóż, jeśli jesteś wystarczająco spontaniczny i nie jesteś zainteresowany dokonywaniem rezerwacji przed przyjazdem na wyspy, to dobrym sposobem na znalezienie zakwaterowania na greckich wyspach jest po prostu przyjść.

Wiem, że to brzmi trochę szalenie, ale kiedy zejdziesz z pokładu promu na niektórych większych wyspach, zauważysz, że grupy właścicieli hoteli i pensjonaty rodzinne ustawione w kolejce czekają na Twój przyjazd i próbują zapełnić swoje pokoje.

Zacznij od rozmowy z właścicielami hoteli i pensjonatów i dowiedz się, co mają do zaoferowania. Jeśli masz jakąkolwiek wątpliwość i nie jesteś w 100% pewny na początku, po prostu przejdź do następnego hotelu. Jeśli tego nie zrobisz, szybko zdasz sobie sprawę, że wszyscy pozostali właściciele będą wracać do swoich nieruchomości wraz z innymi turystami z promu.

Wskazówka: Cokolwiek byś nie zrobił, nie zapomnij przyjść przygotowany z najlepszymi umiejętnościami targowania się!

Inną wspaniałą rzeczą przy stawieniu się na wyspę bez rezerwacji jest to, że zazwyczaj można negocjować koszt zakwaterowania w zależności od tego, ile czasu chcesz spędzić na wyspie.

Jeśli odwiedzasz wyspy w sezonie letnim, możesz być zaskoczony, widząc 25 lub 30 różnych hoteli i apartamentów oraz właścicieli hoteli, którzy podchodzą do Ciebie z każdej strony.

Które greckie wyspy trzeba odwiedzić?

Większość turystów z trudem decyduje, która wyspa najlepiej odpowiada ich potrzebom, jeśli chodzi o wakacje na greckiej wyspie.

Dzisiaj mam zamiar szybko dokonać podziału na jedne z najlepszych greckich wysp. Wiecie, bo jest zbyt wiele greckich wysp do wyboru!

Najpopularniejsze wyspy greckie to Santorini, Mykonos, Ios, Korfu i Kreta, przy czym Santorini i Mykonos są najpopularniejszymi wyspami wśród turystów z całego świata.

Zostaw komentarz