close
Podróże

Pięć powodów, dla których warto odwiedzić Bahamy

Luksusowe wakacje na Bahamach to marzenie wielu wczasowiczów. Od rozległych plaż po luźny styl życia i kołyszące się palmy. Ale na tej magicznej wyspie jest o wiele więcej niż tylko krystalicznie czysta woda i białe piaszczyste plaże. Wyspa jest pełna miejsc do odkrycia i doświadczeń, co czyni ją prawdziwą karaibską perełką i zdecydowanie warto ją odwiedzić. Oto pięć powodów, dla których warto odwiedzić Bahamy w celach innych niż plaże.

Junkanoo, Nassau

Zapomnij o słynnym brazylijskim karnawale lub Nowym Orleanie.

Junkanoo jest festiwalem dla Ciebie, ponieważ łączy muzykę, taniec i kostiumy z życiem na wyspie, aby dać Ci największy wybuch dźwięków.

Festiwal odbywa się pod koniec roku z zabawą i tętniącym życiem świętowaniem muzyki, tańca, kultury i jedzenia. A jeśli zabraknie Ci tego, w lipcu odbędzie się mniejszy festiwal! Ta uroczystość jest jednym z największych wydarzeń w kalendarzu Bahamów i może być obchodzona w każdym wieku. Wejdź do tłumu, rozkoszuj się kolorowymi strojami i dołącz do zabawy na jednym z najbardziej ekscytujących i zabawnych festiwali roku.

Lokalizacja filmu o agencie 007

Tak dziwne, jak to brzmi, fani James Bond mogą faktycznie odwiedzić Bahamy, aby zobaczyć na żywo miejsce akcji swojego ulubionego super szpiega, lub przynajmniej sprawdzić niektóre z najbardziej popularnych lokalizacji. Na Bahamach kręconych jest wiele filmów Jamesa Bonda, ponieważ filmowcy z 007 po prostu kochają rajską wyspę. Mimo że ekipy filmowe generalnie demontują plany po produkcji, pozostają jeszcze rzeczy, których nie da się zapakować, w tym zapierające dech w piersiach Clifton Pier, obszar zaznaczony na wielu scenach oceanicznych. W rzeczywistości była to dokładna lokalizacja dla nie jednego, ale łącznie dla pięciu filmów.

Zobacz również:  Jak zwiedzić greckie wyspy w zaplanowanym budżecie

A mówiąc o kasynach…

Bahamy to tętniący życiem ośrodek gier hazardowych, który szczyci się nocnym życiem, które sprawi, że Las Vegas będzie zazdrość. Jeśli jaskrawe światło i jasna atmosfera Las Vegas są dla Ciebie zbyt jaskrawe, Bahamy oferują raj wyspiarski, aby cieszyć się przestojami w grach hazardowych. Najbardziej godną uwagi jest Atlantis Raj Island, światowej klasy kurort dla całej rodziny. Znajdziesz tu nie tylko bogactwo atrakcji wodnych i restauracji, ale także w pełni rozwinięte kasyno rozciągające się na 7 akrowej lagunie i mnóstwo wspaniałości, jakich możesz oczekiwać. Podczas zwiedzania tego wspaniałego kasyna hazardziści będą mieli wybór. Co więcej, dla graczy, którzy po prostu nie mogą dotrzeć na Bahamy, ale nadal chcą cieszyć się kasynem, wielu operatorów internetowych zorganizowało turnieje pokerowe na żywo z kurortu. Teraz możesz grać w kasynie internetowym w kraju, ale nadal doświadczać emocji w środowisku kasyna na żywo bez silnych skojarzeń cenowych.

Odkryj niebieskie dziury na Bahamach.

Bahamy są popularne pod wieloma względami, a jedną z nich jest ilość przerażających niebieskich jaskiń, które można zwiedzać. Jest to uważane za cud natury, gdzie jaskinie wapienne rozwijają się pionowo w ziemię. Oprócz tego, że Bahamy są domem dla wielu z tych jaskiń, mogą pochwalić się również największymi jaskiniami wapiennymi na świecie. Błękitna Dziewczyna na Wyspie Długiej jest najpłytszą znaną niebieską dziurą na ziemi. Otaczają ją piękne klify, które zanurzają się na głębokość 180 metrów, co sprawia, że jest to popularne miejsce ekscytujących aktywności, takich jak skoki klifowe i nurkowanie. To sprawia, że Bahamy to wymarzone miejsce dla sportów ekstremalnych.

Zobacz również:  Co to jest niepełne wyżywienie i co jest dla mnie właściwe?

Zakupy


Które wakacje nie są pełne zakupów? Dla tych, którzy uwielbiają robić zakupy aż do momentu opuszczenia wyspy, wyspa jest domem dla wielu rynków, w tym rynek słomy, jeden z najbardziej popularnych na Karaibach. Tutaj natkniesz się na dziesiątki sprzedawców chcą sprzedać swoje wyroby, w tym wszystko, od odzieży, sztuki lokalnej, rzemiosła, jedzenie i wiele innych. Jest to również świetne miejsce do pracy nad swoimi umiejętnościami wędkarskimi.

Zostaw komentarz