close
Podróże

Tak, Pieniądze mogą Ci kupić obywatelstwo

W rzeczywistości można skutecznie “kupić” obywatelstwo w prawie każdym kraju na świecie, jeśli spojrzymy na nie z punktu widzenia inwestowania części swojego życia (a następnie czasu i pieniędzy). W końcu można się naturalizować poprzez proces, który w naturalny sposób wiązałby się z różnymi inwestycjami w gospodarkę tego kraju. Nie na to jednak zwracam uwagę w tym poście. To, o czym będę tutaj dyskutował, to bezwarunkowy akt kupowania obywatelstwa!
Tak, można skutecznie kupić paszport kraju, w którym się nie urodziłeś i w rezultacie korzystać z pełni praw obywatelskich! To nie jest tak proste, jak coś takiego jak “zdeponowanie pieniędzy na konto rządowe” lub coś takiego, jeśli w każdym przypadku jest coś takiego.

Kontrowersje

Ze względu na to, że na twarzy społeczności międzynarodowej noszona jest wielka maska w związku z praktyką handlu “obywatelstwem ekonomicznym”, te kraje, które skutecznie sprzedają obywatelstwo, podjęły próby, aby być nieco bardziej subtelne i wydaje mi się, że “etyczne” w tym względzie.

Nie chodzi więc o to, aby po prostu wlecieć do Dominikany lub na Maltę oraz całkiem sporo innych, a następnie wykonać przelew w celu otrzymania paszportu w kilka dni później.

Proces ten pociąga za sobą inwestycje wyznaczony obszar inwestycyjny, który jest albo utworzony przez rząd kraju, od którego chcesz kupić obywatelstwo, albo program, który jest akredytowany przez ten rząd. W niektórych przypadkach masz to, co uważam za najbardziej logiczne rozwiązanie, jeśli rzeczywiście był to Twój plan zamieszkania w kraju, z którego nabyłeś obywatelstwo, jak na przykład zakup nieruchomości liczonej jako akredytowana inwestycja w zamian za paszport, którego potrzebujesz.

Zobacz również:  Aplikacja podróżna, która pomoże Ci zaplanować kolejną przygodę

Dlaczego drugi paszport?


Myślę, że gdyby moje zaangażowanie przyniosło efekty w postaci czegoś, co chciałbym nazwać ” pożegnaniem się z pieniędzmi” – pieniędzmi, które gdybym miał dużo więcej do pożegnania, ponieważ podróżowałbym o wiele więcej – prawdopodobnie dodałbym podwójne obywatelstwo do mojej listy zakupowej, ale tylko o tyle, o ile taka inwestycja miałaby sens w mojej sytuacji, a nie byłaby zbyt kłopotliwym zadaniem. Mam na myśli to, że mogę dokładnie zrozumieć, dlaczego ktoś z czegoś takiego jak RPA chciałby kupić obywatelstwo w kraju takim jak Karaiby – mógłby podróżować do miejsc takich jak Szwajcaria bez konieczności ubiegania się o wizę – ale dla kogoś, kto pochodzi na przykład z Wielkiej Brytanii, musiałbyś również mieć konkretne powody, by chcieć posiadać drugi paszport z Grecji, Malty, Cypru, a nawet Austrii i Niemiec!
Jednym z głównych powodów jest podatek – wiele z tych miejsc, które sprzedają obywatelstwo, oferuje bezpłatne życie bez podatku lub mają bardzo niskie podatki w porównaniu do takich państw jak Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone, dlatego też wielu inwestorów decyduje się na zakładanie firm w tych regionach.

Zobacz również:  Jak zwiedzić greckie wyspy w zaplanowanym budżecie

Zostaw komentarz