close

Styl życia

Styl życia

Jak rozpoznać, że dana osoba chce się z Tobą zaprzyjaźnić?

przyjaźń

Kiedy próbujesz nawiązać nową przyjaźń, może być trudno zorientować się, czy ktoś, kogo znasz przelotnie, jest zainteresowany bliższym poznaniem Ciebie. Skąd możesz wiedzieć, czy Twój znajomy chciałby zostać Twoim przyjacielem? Oto kilka oznak.

Zadają pytania na Twój temat

Jeśli spotkałeś znajomego lub dwie osoby, prawdopodobnie na początku prowadziliście pogawędkę, gdy się poznawaliście. Jeśli jednak ktoś jest zainteresowany byciem przyjacielem, „small talk” szybko przekształca się w „big talk”, czyli więcej pytań o Twoje życie i zainteresowania.

W wielu przypadkach ktoś może pominąć small talk po kilku pierwszych spotkaniach, decydując się zamiast tego na pytania o swoje hobby, upodobania i osiągnięcia. Ludzie, którzy to robią, zazwyczaj są zainteresowani poznaniem Cię bliżej i nawiązaniem przyjaźni.

Zapraszaj Cię do różnych rzeczy

Jeśli nowa osoba zaprosi Cię na jakieś wydarzenie lub zajęcia, zazwyczaj robi to, ponieważ autentycznie lubi spędzać z Tobą czas i chce nawiązać przyjaźń.

Może zaprosić Cię do zrobienia czegoś sam na sam lub z już ustaloną grupą przyjaciół, w zależności od swojej osobowości i tego, ile czasu ma na nową przyjaźń.

Wstawi się za tobą

Czy kiedykolwiek byłeś w nowej grupie, kiedy ktoś się ciebie czepiał i nagle inna osoba mówi „odpuść sobie” lub przychodzi ci z pomocą w jakiś sposób? Ta osoba prawdopodobnie żywi do Ciebie szczerą, przyjacielską sympatię i nie chce, aby stała Ci się krzywda.

Przyjaciela, który jest gotów stanąć w twojej obronie, miło jest mieć, a kiedy robi to już na początku, to znak, że wie dużo o byciu dobrym przyjacielem.

Sprawdza, jak sobie radzisz

Ludzie, którzy wysyłają ci e-maila tylko po to, by zobaczyć, jak sobie radzisz, lub piszą na twojej ścianie na Facebooku, okazują zainteresowanie twoim życiem i emocjami. Nie robią tego, tylko dlatego. Przecież wszyscy wiemy, jak bardzo każdy z nas jest dziś zajęty, tak bardzo, że czasem trudno jest utrzymać przyjaźnie. Więc jeśli nowy znajomy poświęcił czas, aby do nas dotrzeć, to dobry znak, że to dlatego, że chce być przyjacielem.

To może być czasami frustrujące, kiedy to Ty robisz wszystko, co związane z komunikacją w nowej przyjaźni, więc jeśli Twój znajomy często się do Ciebie odzywa, odwdzięcz się tym samym.

Przedstawia cię jako „mojego przyjaciela”

Słowo „przyjaciel” jest używane dość luźno w dzisiejszych czasach, wobec zupełnie obcych ludzi, a nawet klientów nazywa się przyjaciółmi na takich portalach jak Facebook i Twitter. Jednak jeśli ktoś, kogo właśnie poznałeś, przedstawia cię w ten sposób, oznacza to, że przynajmniej czuje się z tobą bliżej w jakiś sposób i chciałby być lepszym przyjacielem w przyszłości.

Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli widziałeś tę osobę w wielu miejscach na przestrzeni czasu, a mimo to nie zostaliście jeszcze przyjaciółmi. Pamiętaj, że każda przyjaźń ma swoje tempo i czas. Jedna przyjaźń może zacząć się szybko, podczas gdy inna może dojrzewać latami.

Te znaki powinny pomóc Ci określić, czy ktoś jest tylko znajomym, który ma pewne zainteresowanie Tobą, ale nie na tyle, aby stworzyć przyjaźń, czy też ta osoba naprawdę chciałaby zostać Twoim kumplem, kiedy nadejdzie właściwy czas. Bądź otwarty na ludzi, którzy wykazują te cechy.

czytaj więcej
Styl życia

Jak wspierać ukochaną osobę lub przyjaciela podczas odwyku?

Zaburzenia psychologiczne, które pojawiają się wraz z rehabilitacją, są intensywne. Po pierwsze, osoba zastanawia się, czy jej się poprawi, czy nie. Po drugie, determinacja, aby stać się nową osobą, związana jest z takimi wyzwaniami, jak objawy odstawienia, nawiązywanie kontaktów z nowymi przyjaciółmi i życie w zamkniętej przestrzeni. Z powodu tych trudności zawsze konieczne jest wsparcie ze strony bliskich. Wiele osób po prostu współczuje im i sprawia, że chorym wydaje się, że nie podołają zadaniu. Powinieneś znaleźć sposób, aby ich wspierać, a jeśli nie umiesz tego zrobić, oto kilka sposobów, w jaki możesz to zrealizować. (więcej…)

czytaj więcej
Styl życia

Wesele pod namiotem – wady, zalety i koszty

Organizowanie ślubów i wesel w plenerze staje się coraz popularniejsze. Trudno się temu dziwić, gdyż naturalna przestrzeń stanowi znacznie ciekawszą alternatywę od tradycyjnej sali weselnej. Jest to szczególnie atrakcyjna perspektywa, gdy ceremonia zaślubin ma odbyć się późną wiosną lub latem. Warto jednak wiedzieć, iż każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, a wesele i ślub pod namiotem nie należą do wyjątków. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat organizacji ślubu lub wesela w plenerze. (więcej…)

czytaj więcej
Styl życia

Jak sprawić, by rutyna nie wkradła się do naszego związku?

rutyna

Decydując się na wspólne życie, często oczekujemy pełnego nowych wyzwań i przygód startu. Nasz wyidealizowany obraz, skutecznie weryfikuje rzeczywistość i natłok codziennych spraw. Często się mijamy, wybieramy różne aktywności, a rozpalony początkowo ogień powoli przygasa. Do związku wkrada się rutyna i skutecznie niszczy to, co budowaliśmy przez lata. Jak zapobiec rutynie w związku? (więcej…)

czytaj więcej
Styl życia

Mowa pogrzebowa – Jak napisać wspaniałą mowę pogrzebową

mowa pogrzebowa

Mowa pogrzebowa musi być mową waszego życia, oddającą przy tej okazji całą moc i godność, na jaką zasługiwał. Bazując na własnym doświadczeniu, daję bardzo osobisty i praktyczny przewodnik.

Kiedy w zeszłym miesiącu zmarła moja matka, byłem zdecydowany złożyć osobisty hołd podczas mszy żałobnej. Ale jak skondensować 80 lat wspaniałego życia w pięć minut – jak należy mieć nadzieję – nie tak wyczerpującej mowy pogrzebowej? Nieskrępowana błyskotliwym CV – moja mama była sprzątaczką – postanowiłem skupić się na jej osobowości, a zwłaszcza na jej życzliwości.

Przemawianie na pogrzebie jest zniechęcające. Ale to daje szansę, aby powiedzieć o ukochanej osobie, że była zbyt skromna, aby mówić o sobie. (więcej…)

czytaj więcej
Biznes i finanse

Zastosowanie czyściw włókninowych

Czyściwa produkcja

Czyściwa włókninowe, znane również pod nazwą “czyściwa bawełniane” zawierają w swoim składzie bawełnę i służą one do utrzymywania porządku najczęściej w zakładach motoryzacyjnych, wszelkich działalnościach usługowych, restauracjach, przychodniach, szpitalach, a nawet w naszych domach. Czyściwa mają wszechstronne zastosowanie, a więc przydadzą się w każdym miejscu, gdzie jest konieczne nieustanne i regularne sprzątanie swojego miejsca pracy, sprawdzi się idealnie do czyszczenia maszyn i części zabrudzonych smarami lub olejami, równie szybko rozprawi się z każdego rodzaju chemikaliami oraz resztkami jedzenia na blacie kuchennym.

(więcej…)

czytaj więcej
Biznes i finanse

4 Podstawowe aplikacje biznesowe dla właścicieli małych firm.

Był czas, kiedy wdrażanie rozwiązań technologii biznesowych było opcjonalne. Ten czas dla właścicieli małych firm minął dawno temu. Czy zarządzasz zadaniami administracyjnymi, czy też angażujesz się w sprawy klientów, technologia może pomóc uczynić Twój biznes bardziej efektywnym. Oto cztery podstawowe aplikacje biznesowe dla właścicieli małych firm.

Śledź swoje finanse.

Jest to konieczne dla właściciela małej firmy do utworzenia systemu rachunkowości, który może rosnąć wraz z firmą. Podczas gdy każdy pakiet oprogramowania księgowego zajmie trochę czasu, najlepiej jest wybrać taki, który jest wystarczająco prosty w obsłudze, gdy firma jest mała i może być rozszerzany w miarę potrzeb firmy.

Intuit Quickbooks jest popularnym wyborem, ponieważ integruje się bezproblemowo z oprogramowaniem podatkowym Intuit. Inne opcje obejmują oprogramowanie księgowe w chmurze przeznaczone dla właścicieli małych firm, takie jak FreshBooks i Wave.

Zarządzaj swoimi zadaniami.

Niezależnie od tego, czy pracujesz jako samodzielny przedsiębiorca, czy też posiadasz pracowników, możesz mieć nad sobą i nad zadaniami swojego zespołu kontrolę nad oprogramowaniem do zarządzania projektami. Oprogramowanie do zarządzania projektami pozwala na tworzenie i przydzielanie zadań z terminami, opisami i załącznikami. Wiele z nich posiada również wbudowane funkcje komunikacyjne, takie jak pola komentarzy. Korzystanie z oprogramowania do zarządzania projektami pomaga nie tylko utrzymać się na szczycie zadań, ale spojrzeć na całościowy obraz i plan na przyszłość.

Dostępnych jest wiele opcji oprogramowania do zarządzania projektami. Wypróbuj darmowe oprogramowanie takie jak Trello lub Asana.

Włącz komunikację cyfrową.

Komunikacja cyfrowa ma kluczowe znaczenie dla małych przedsiębiorstw. Klienci oczekują, że za naciśnięciem jednego przycisku będą mogli dotrzeć do firmy. Wyjdź na prostą, wdrażając wbudowane narzędzie komunikacji. Firmy takie jak Agora zapewniają technologię integracji głosu, danych i wideo na Twojej stronie internetowej lub aplikacji. Stwórz możliwość indywidualnej komunikacji między Tobą a Twoim klientem lub ułatw sobie prowadzenie rozmów głosowych i konferencji grupowych dla grup liczących ponad 10 000 osób. Zacznij od przewodnika Agora Quick Start Guide.

Uporządkuj swoich klientów.

Jest możliwość dokładnego poznania, kim są Twoi klienci. Ta moc pochodzi z możliwości śledzenia, jak i kiedy komunikujesz się z tymi klientami, rejestrując najlepszy sposób kontaktu z nimi i sporządzając notatki na temat kolejnych kroków. Aby rozpocząć śledzenie klientów, zainwestuj w potężny Customer Relationship Manager (CRM).

CRM jest bazą danych dla istniejących i potencjalnych klientów i może zawierać ich dane kontaktowe, preferencje, zakupy i uwagi na temat tego, jaka będzie interakcja z nimi w przeszłości. W miarę rozwoju CRM można rozpocząć analizę trendów danych w całej bazie klientów, co z czasem pozwoli na usprawnienie działań marketingowych i maksymalizację interakcji.

Potężne systemy CRM obejmują Salesforce, Zoho i Highrise.


Aplikacje biznesowe pomagają małym firmom działać bardziej efektywnie. Pomiędzy śledzeniem Twoich finansów i zadań oraz Twojego zespołu, wyszukiwaniem sposobów angażowania się w cyfrową komunikację z Twoimi klientami, a organizowaniem bazy klientów, będziesz w stanie rozwijać swoją działalność i patrzeć w przyszłość z nadzieją.

czytaj więcej
Biznes i finanse

5 Korzyści z systemu ERP (Enterprise Resource Planning)

Liderzy biznesowi dużo słyszą o systemach planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP). Ten typ oprogramowania dla przedsiębiorstw łączy ze sobą wcześniej rozdzielone działy za pomocą jednego, zintegrowanego systemu wspierającego różne funkcje i procesy biznesowe wykonywane przez Twoją firmę. Istnieje wiele korzyści, które można uzyskać, przechodząc do rozwiązania ERP, które jest dobrze dopasowane do konkretnych wymagań, w tym lepszą wydajność, łatwiejsze i bardziej informacyjne raportowanie, zwiększona efektywność kosztowa, lepsze zarządzanie zapasami, i zwiększone bezpieczeństwo.
Poniżej znajduje się podział głównych 5 korzyści z wdrożenia systemu ERP w Twojej firmie.

1. Zwiększona produktywność

Ponieważ integruje różne procesy i organizuje informacje w jednej, scentralizowanej bazie danych, system ERP ułatwia wymianę informacji w całej organizacji. Eliminuje powielanie danych i skraca czas poświęcany na ręczne wprowadzanie danych. Jeśli masz inne systemy w firmie, system ERP powinien być w stanie zintegrować się z tymi systemami płynnie, tworząc rozwiązanie programowe all-in-one.
Zaopatrywanie dzisiejszych pracowników, który oczekuje mobilności, to kolejny sposób rozwiązań ERP oferuje nowoczesną wygodę. Wraz ze zwiększoną mobilnością przychodzi zwiększona produktywność. Oprogramowanie ERP oparte na chmurze znacznie ułatwia mobilność, często pozwalając użytkownikom zrezygnować z potrzeby korzystania z wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Duża liczba dostawców oferuje aplikacje mobilne, ułatwiające użytkownikom łączenie się poza siedzibą firmy lub na hali produkcyjnej. Zazwyczaj można korzystać z dowolnego smartfonu lub tabletu z systemem Android, iOS lub Windows.

2. Rozszerzone możliwości raportowania

Nie ma wątpliwości, że ERP i inne oprogramowanie dla przedsiębiorstw poprawia raportowanie biznesowe. Biorąc pod uwagę łatwość dostępu do danych w czasie rzeczywistym, które są przechowywane w centralnej lokalizacji i natychmiast udostępniane między działami, łatwiej jest uzyskać dostęp do aktualnych informacji dla celów decyzyjnych.
Ponieważ system ERP automatycznie konsoliduje dane w centralnej bazie danych, po jego skonfigurowaniu podczas wdrożenia, będzie generować niezbędne raporty automatycznie. Ponadto, dla organizacji, które muszą sporządzać raporty zgodności, aby spełnić normy prawne, takie raporty mogą być generowane w ciągu kilku minut.

3. Redukcja kosztów

W przeciwieństwie do utrzymania dotychczasowych systemów, firmy mogą zaoszczędzić pieniądze i zobaczyć większy zwrot z inwestycji na kwotę wydaną na IT i oprogramowanie poprzez wdrożenie systemu ERP, który jest dobrze dostosowany do ich szczególnych wymagań. Nowoczesny system ERP będzie lepiej zarządzał zapasami, efektywniej wykorzystywał dane i zwiększał wydajność praktycznie każdego systemu, na którym opiera się Twój biznes.
System ERP może mieć pozytywny wpływ na budżet firmy lub dochodów poprzez poprawę sposobu śledzenia kosztów i analizowanie wzorców w danych biznesowych, co z kolei może prowadzić do odkrycia nowych sposobów na zwiększenie przychodów.

4. Ulepszone zarządzanie zapasami

Jedno z najczęstszych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami w zakresie zarządzania zapasami. Większość firm życzy sobie większej “widoczności”, co odnosi się do możliwości dostępu do aktualnych numerów zapasów i statusu produktów. Po uzyskaniu przez kierownictwo i zespoły obsługi klienta dostępu do danych w czasie rzeczywistym, posiadają one informacje potrzebne do podejmowania ważnych decyzji dotyczących zamówień i dostaw, które zapewnią sprawne funkcjonowanie firmy i zadowolenie klientów.
Dla przedsiębiorstw handlu detalicznego, posiadanie systemu punktów sprzedaży (POS) w wielu miejscach sprawia, że nadążanie zapasami jest łatwe i bezproblemowe. Nadmiar zapasów lub niedostatek zapasów jest kosztowny. Posiadanie wszystkich potrzebnych danych liczbowych w zasięgu ręki oznacza, że można lepiej analizować strumień zapasów w celu określenia najlepszych praktyk zarządzania zapasami.

5. Lepsze bezpieczeństwo


Bezpieczeństwo jest głównym problemem dla większości organizacji. Wrażliwe informacje o klientach powinny być dostępne tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Wyrafinowane funkcje udostępniania danych przez użytkowników są jedną z wielu zalet systemów ERP. Rozwiązanie ERP eliminuje niezabezpieczone arkusze kalkulacyjne i inne dokumenty, które są powszechnie używane do przechowywania danych w przypadku braku oprogramowania ERP. Ponieważ system ERP wykorzystuje szyfrowanie danych, a także udostępnia dane zgodnie z rolą użytkownika, przejście do systemu ERP może zmniejszyć ryzyko poważnych uchybień w zakresie bezpieczeństwa.
Ponieważ wiele naruszeń danych pochodzi, często przypadkowo, z udziałem pracowników, a nie z hakerów z zewnątrz, większa kontrola dostępu użytkownika do systemu ERP może zapewnić bezpieczeństwo. System ERP jest w stanie przypisać różne poziomy uprawnień do różnych użytkowników końcowych, zapewniając użytkownikom dostęp tylko do informacji, których potrzebują do wykonywania swojej pracy.
Systemy ERP oferują wiele korzyści dla firm, które chcą zrealizować pewnego rodzaju poprawę wydajności i oszczędności kosztów, które są im potrzebne do zachowania konkurencyjności. Kierownictwo firmy starające się zwiększyć konkurencyjność i rentowność organizacji powinno poważnie rozważyć przejście do systemu ERP.

czytaj więcej
Styl życia

Zalety bycia prawdziwym fanem sportu

Powszechnie uważa się, że ludzie często dostają punkty, gdy stają się wielbicielami sportów, ale to dalekie jest od prawdy. Bycie fanem sportu ma pewne wady; możesz zostać wciągnięty w agresję sportową. Niektóre badania wykazały, że ciśnienie krwi często wzrasta podczas gry lub testosteronu po przegranej grze. Jednak według przeprowadzonych badań bycie fanem sportu ma wiele zalet zdrowotnych. Jest to szczególnie związane z wysokim poziomem ogólnego szczęścia i obniża poziom samotności.

Poza tym bycie fanem sportu ma wiele innych zalet.

Dobrze wiadomo, że związek z czymś, co jest wspólne lub przynależność do innych jest ważna dla dobrego samopoczucia. Uzyskanie takiego związku jest często trudne, ale bycie kibicem sportowym pozwala na uzyskanie takiego związku, który zapewnia zarówno zdrowie psychiczne, jak i społeczne. Na przykład, kiedy fan sportu nosi koszulkę sportową, ma to silny wpływ na poczucie wspólnoty. Staje się lodołamaczem, gdy idziesz ulicą, a inny kibic widzi cię z koszulką.

DAJE POCZUCIE PRZYNALEŻNOŚCI I BUDUJE POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI

Tworzenie konkretnej ekipy jest w zasadzie odzwierciedleniem ludzkiego prymitywnego impulsu plemiennego, który chce, aby zwyciężyli ludzie, z którymi się kojarzymy.

Kiedy ten zespół wygrywa, ludzie czują się lepiej, co zgodnie z licznymi wynikami badań zwiększa poczucie przynależności i poczucie własnej wartości.

Samo zrozumienie, że jesteś częścią zespołu, pozwala zobaczyć siebie jako część czegoś. Mają one zazwyczaj trwały wpływ na poziom relacji z innymi.

MOŻNA DOŚWIADCZYĆ SUKCESU.

Uczucie zwycięstwa nie jest rzeczą powszechną, sprawy rzadko idą po naszej myśli, szczególnie w tej dziedzinie ekonomii, ale sport daje jedną z szans na odniesienie sukcesu w prawdziwym życiu. Jeśli postawisz na walkę, możesz doświadczyć prawdziwych zysków, gdy wygrywa Twój zespół. Co ważne, pomaga to ogólnie ograniczyć depresję i inne problemy związane z narkotykami. Sport to prawdopodobnie jedyne obszary, w których można doświadczyć prawdziwego sukcesu, a to zwiększa szanse na sukces w innych dziedzinach życia.

DAJE NAM WSPÓLNY JĘZYK

Bycie fanem danej drużyny sportowej pozwala łączyć się z innymi z innych części świata, przełamując w ten sposób bariery dzielące ludzi. Daje ludziom wspólną wartość łączącą ludzi na całym świecie, w przeciwieństwie do czegokolwiek innego.

BEZPIECZNE MIEJSCE DO WYRAŻANIA EMOCJI


Wiadomo, że mężczyźni rzadko mają możliwość wyrażania swoich emocji, ale fandom pozwala im to robić w bezpiecznym miejscu. Pozwala mężczyznom i kobietom czuć, płakać, śmiać się, a nawet ćwiczyć oznaki uczuć. Mężczyzna rzadko przytula innego mężczyznę w innych zwykłych okazjach, ale w sporcie jest to rzecz powszechna, co generalnie zmniejsza stres i pozwala im mieć poczucie trwałości.
Nie ma co do tego wątpliwości, bycie fanem to dobra rzecz dla zdrowia psychicznego i społecznego. Łączy ludzi, ale co ważniejsze, działa jako katalizator społeczny, a na poparcie tego twierdzenia są liczne badania. Jeśli nie jesteś fanem drużyny sportowej, myśląc, że to sprawi, że będziesz odizolowany i samotny, no cóż, to najwyższy czas, aby ponownie przemyśleć swoją decyzję; bycie fanem sportu jest najlepszą rzeczą.

czytaj więcej