close
Czyściwa produkcja

Czyściwa włókninowe, znane również pod nazwą “czyściwa bawełniane” zawierają w swoim składzie bawełnę i służą one do utrzymywania porządku najczęściej w zakładach motoryzacyjnych, wszelkich działalnościach usługowych, restauracjach, przychodniach, szpitalach, a nawet w naszych domach. Czyściwa mają wszechstronne zastosowanie, a więc przydadzą się w każdym miejscu, gdzie jest konieczne nieustanne i regularne sprzątanie swojego miejsca pracy, sprawdzi się idealnie do czyszczenia maszyn i części zabrudzonych smarami lub olejami, równie szybko rozprawi się z każdego rodzaju chemikaliami oraz resztkami jedzenia na blacie kuchennym.

Jakimi zaletami odznaczają się czyściwa?

  • Są jednorazowego użytku, co pozbawia nas konieczności ich prania i suszenia – jest to więc oszczędzanie wody i czasu, który w branżach usługowych, motoryzacyjnych, medycznych oraz przemysłowych jest bardzo cenny,
  • Na rynku dostępne są różne rodzaje czyściw dostosowane do konkretnych potrzeb, różnią się od siebie wymiarami i ilością materiału w opakowaniu, co pozwala nam na dokładniejszy wybór produktu – nie ma znaczenia, czy potrzebujemy go do sprzątania dużych powierzchni lub małych elementów,
  • Jest ono wytrzymałe – nie rozwarstwia się. Ze względu na swoją dużą chłonność nie rozmaka w wodzie i nie pozostawia rys oraz jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych na czyszczonym blacie lub jakimkolwiek elemencie.
  • Mogą być białe oraz we wszelkich innych kolorach, co np. w szpitalach, przychodniach pozwala selekcjonować je według barwy zgodnie z przeznaczeniem, dzięki czemu nie przenosi się bakterii i wirusów.
Zobacz również:  Własna księgowość, czy profesjonalne biuro rachunkowe?

Pozostań w zgodzie ze środowiskiem

Mimo, iż słowo “jednorazowe” nie kojarzy nam się z ekologią i ochroną środowiska, to sytuacja ma się odmiennie w przypadku czyściw włókninowych. Większość czyściw powstaje z niepotrzebnych tekstyliów takich jak: znoszona lub wyrzucona ze sklepu niesprzedana odzież, ręczniki, pościel lub obrusy. Są one odkażane i prane, więc przeniesienie jakichkolwiek drobnoustrojów jest niemożliwe. Oczywiście zużyte i zabrudzone czyściwa trafiają do utylizacji, więc mogą zostać użyte ponownie, co chroni środowisko przed zaśmiecaniem – gdyby nie tworzono czyściw z niepotrzebnych materiałów to prawdopodobnie zalegały by one w koszach lub na wysypiskach śmieci.

Rodzaje czyściw

Na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów czyściw dostosowanych według konkretnych potrzeb zależnie od powierzchni oraz chemikaliów stosowanych w danej placówce. Czyściwa o grubszej strukturze i większej chłonności nadadzą się do miejsc takich jak: warsztat samochodowy, serwis opon lub stacja kontroli pojazdów, gdzie w większości mamy do czynienia z zabrudzeniami tłustymi, smarem, farbami, olejami lub płynami hamulcowymi/ do spryskiwaczy. Czyściwa specjalistyczne, celulozowe sprawdzą się we wszelkich placówkach medycznych, gdzie wymaga się sterylnej czystości, aby chronić miejsce przed rozwojem drobnoustrojów i bakterii. Czyściwa bawełniane o kolorze białym idealnie nadają się do czyszczenia powierzchni lub elementów szklanych, ponieważ nie zostawiają smug, rys ani kurzu.

Zobacz również:  5 Korzyści z systemu ERP (Enterprise Resource Planning)

Polecamy czyściwa do zastosowań profesjonalnych firmy Avatex – specjalizującej się w produkcji czyściw włókninowych i przemysłowych.

Zostaw komentarz