close
Styl życia

Jak rozpoznać, że dana osoba chce się z Tobą zaprzyjaźnić?

przyjaźń

Kiedy próbujesz nawiązać nową przyjaźń, może być trudno zorientować się, czy ktoś, kogo znasz przelotnie, jest zainteresowany bliższym poznaniem Ciebie. Skąd możesz wiedzieć, czy Twój znajomy chciałby zostać Twoim przyjacielem? Oto kilka oznak.

Zadają pytania na Twój temat

Jeśli spotkałeś znajomego lub dwie osoby, prawdopodobnie na początku prowadziliście pogawędkę, gdy się poznawaliście. Jeśli jednak ktoś jest zainteresowany byciem przyjacielem, „small talk” szybko przekształca się w „big talk”, czyli więcej pytań o Twoje życie i zainteresowania.

W wielu przypadkach ktoś może pominąć small talk po kilku pierwszych spotkaniach, decydując się zamiast tego na pytania o swoje hobby, upodobania i osiągnięcia. Ludzie, którzy to robią, zazwyczaj są zainteresowani poznaniem Cię bliżej i nawiązaniem przyjaźni.

Zapraszaj Cię do różnych rzeczy

Jeśli nowa osoba zaprosi Cię na jakieś wydarzenie lub zajęcia, zazwyczaj robi to, ponieważ autentycznie lubi spędzać z Tobą czas i chce nawiązać przyjaźń.

Może zaprosić Cię do zrobienia czegoś sam na sam lub z już ustaloną grupą przyjaciół, w zależności od swojej osobowości i tego, ile czasu ma na nową przyjaźń.

Zobacz również:  Jak wspierać ukochaną osobę lub przyjaciela podczas odwyku?

Wstawi się za tobą

Czy kiedykolwiek byłeś w nowej grupie, kiedy ktoś się ciebie czepiał i nagle inna osoba mówi „odpuść sobie” lub przychodzi ci z pomocą w jakiś sposób? Ta osoba prawdopodobnie żywi do Ciebie szczerą, przyjacielską sympatię i nie chce, aby stała Ci się krzywda.

Przyjaciela, który jest gotów stanąć w twojej obronie, miło jest mieć, a kiedy robi to już na początku, to znak, że wie dużo o byciu dobrym przyjacielem.

Sprawdza, jak sobie radzisz

Ludzie, którzy wysyłają ci e-maila tylko po to, by zobaczyć, jak sobie radzisz, lub piszą na twojej ścianie na Facebooku, okazują zainteresowanie twoim życiem i emocjami. Nie robią tego, tylko dlatego. Przecież wszyscy wiemy, jak bardzo każdy z nas jest dziś zajęty, tak bardzo, że czasem trudno jest utrzymać przyjaźnie. Więc jeśli nowy znajomy poświęcił czas, aby do nas dotrzeć, to dobry znak, że to dlatego, że chce być przyjacielem.

To może być czasami frustrujące, kiedy to Ty robisz wszystko, co związane z komunikacją w nowej przyjaźni, więc jeśli Twój znajomy często się do Ciebie odzywa, odwdzięcz się tym samym.

Zobacz również:  Wesele pod namiotem – wady, zalety i koszty

Przedstawia cię jako „mojego przyjaciela”

Słowo „przyjaciel” jest używane dość luźno w dzisiejszych czasach, wobec zupełnie obcych ludzi, a nawet klientów nazywa się przyjaciółmi na takich portalach jak Facebook i Twitter. Jednak jeśli ktoś, kogo właśnie poznałeś, przedstawia cię w ten sposób, oznacza to, że przynajmniej czuje się z tobą bliżej w jakiś sposób i chciałby być lepszym przyjacielem w przyszłości.

Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli widziałeś tę osobę w wielu miejscach na przestrzeni czasu, a mimo to nie zostaliście jeszcze przyjaciółmi. Pamiętaj, że każda przyjaźń ma swoje tempo i czas. Jedna przyjaźń może zacząć się szybko, podczas gdy inna może dojrzewać latami.

Te znaki powinny pomóc Ci określić, czy ktoś jest tylko znajomym, który ma pewne zainteresowanie Tobą, ale nie na tyle, aby stworzyć przyjaźń, czy też ta osoba naprawdę chciałaby zostać Twoim kumplem, kiedy nadejdzie właściwy czas. Bądź otwarty na ludzi, którzy wykazują te cechy.

Zostaw komentarz