close
Styl życia

Jak sprawić, by rutyna nie wkradła się do naszego związku?

rutyna

Decydując się na wspólne życie, często oczekujemy pełnego nowych wyzwań i przygód startu. Nasz wyidealizowany obraz, skutecznie weryfikuje rzeczywistość i natłok codziennych spraw. Często się mijamy, wybieramy różne aktywności, a rozpalony początkowo ogień powoli przygasa. Do związku wkrada się rutyna i skutecznie niszczy to, co budowaliśmy przez lata. Jak zapobiec rutynie w związku?

Co powinno nas zaalarmować

Nuda wkrada się między dwoje ludzi dość podstępnie i niezauważenie. Nagle tracimy zainteresowanie wspólnie spędzanym czasem, dawne aktywności już nie cieszą nas tak jak poprzednio, a nasze rozmowy ograniczają się tylko do niezbędnej wymiany informacji. Na partnera zaczynamy patrzeć jak na kolegę, z którym wspólnie dzielimy mieszkanie. Zauważamy ze zdwojoną siłą wszystkie dzielące nas różnice. Wspólne posiłki, spożywamy w ciszy, zbytnio na siebie nie patrząc, a obecność partnera lub partnerki wywołuje w nas napięcie i zdenerwowanie. Rutyna jest odwiecznym wrogiem dla związków, dzięki niej stajemy się obojętni, a także przestajemy zabiegać o drugą połówkę. Często tłumimy w sobie pokłady żalu i agresji, a także mamy chęć na zmiany. Zapominamy wówczas, że związek bez odpowiedniego podejścia, przestaje istnieć, a to co kiedyś łączyło dwoje ludzi, odchodzi w niepamięć.

Zobacz również:  Jak wspierać ukochaną osobę lub przyjaciela podczas odwyku?

Jak uniknąć rutyny w związku?

Przede wszystkim, kluczowa jest tutaj zmiana sposobu myślenia. W długoletnim związku mamy wrażenie, że wiemy już o sobie wszystko i nic nie może nas zaskoczyć. To największy błąd, ponieważ przestajemy się starać. Spróbujmy sprawiać sobie nawzajem drobne przyjemności, zawsze znajdzie się coś, czym możemy naszego partnera lub partnerkę zaskoczyć. Dbajmy o kontakt fizyczny, każdy z nas potrzebuje bodźców w postaci pocałunków i dotyków. Znajdźmy również nowe aktywności i rzeczy, które możemy robić wspólnie. Może zapisanie się na kurs tańca?. Znacznie ożywi to relacje między partnerami, a także spowoduje zacieśnienie więzi. W czasach, kiedy czas wolny jest na wagę złota, jego wspólne spędzenie okaże się ratunkiem dla związku. Nie szczędźmy sobie czułości. Ciepłe słowa, przypominanie o swoim uczuciu jest bardzo ważne. Nie dajmy odczuć ukochanej osobie, że nasz entuzjazm wygasł, a wraz z nim nasze uczucia. Dobrym rozwiązaniem jest również wspólny wyjazd np. na weekend. Bez pracy, stresu i obecności dodatkowych osób, będziemy mogli spędzić czas tylko we dwoje. Podzielimy się swoimi przemyśleniami, a także obawami. Pamiętajmy, że każdy ma własną receptę na udany związek, wypracowaną na przestrzeni lat.

Zobacz również:  Wesele pod namiotem – wady, zalety i koszty

Zostaw komentarz