close
Styl życia

Jak wspierać ukochaną osobę lub przyjaciela podczas odwyku?

Zaburzenia psychologiczne, które pojawiają się wraz z rehabilitacją, są intensywne. Po pierwsze, osoba zastanawia się, czy jej się poprawi, czy nie. Po drugie, determinacja, aby stać się nową osobą, związana jest z takimi wyzwaniami, jak objawy odstawienia, nawiązywanie kontaktów z nowymi przyjaciółmi i życie w zamkniętej przestrzeni. Z powodu tych trudności zawsze konieczne jest wsparcie ze strony bliskich. Wiele osób po prostu współczuje im i sprawia, że chorym wydaje się, że nie podołają zadaniu. Powinieneś znaleźć sposób, aby ich wspierać, a jeśli nie umiesz tego zrobić, oto kilka sposobów, w jaki możesz to zrealizować.

Zaproponuj porady i wsparcie

Wystarczy jedno słowo, by człowiek rozwinął nową perspektywę na coś, co uznał za stracone. W odpowiednim czasie upewnij się, że porozmawiasz z lekarzem i z samym zainteresowanym. Wyjaśnij mu znaczenie takiego odwyku, że zostanie zamknięty w tym zakładzie na pewien czas i wtedy poczuje się lepiej na resztę swojego życia. Odwyk ma na celu dokonanie zmian, a nie jest zakładem karnym, który prowadzi do zamknięcia ludzi. Po pokazaniu, że rehabilitacja jest dla ich dobra, łatwiej będzie im współpracować w trakcie leczenia.

Możesz zaoferować wsparcie finansowe

Odwyk jest kosztowny szczególnie dla osób, które były pod wpływem jakiejś substancji. Większość z tych osób wykorzystała swoje pieniądze na zakup narkotyków, najpewniej też została wyrzucona z pracy, a teraz zmagają się z nałogiem. Jako przyjaciel lub ukochana osoba, możesz podać pomocną dłoń i przekazać znaczną kwotę na rachunek szpitalny lub utrzymanie osoby w ośrodku. W przypadku osób niepełnoletnich należy uważać, aby nie dawać im pieniędzy do ręki, ponieważ mogą je wykorzystać na zakup części niebezpiecznych specyfików. Alternatywnie, w niektórych przypadkach możliwa jest tańsza detoksykacja domowa.

Zobacz również:  Mowa pogrzebowa - Jak napisać wspaniałą mowę pogrzebową

Pamiętaj o regularnych odwiedzinach

Siedzenie zamkniętym na odwyku nie jest przyjemne i wiele z tych osób czuje się, jakby były zaniedbane. Jako przyjaciel, składajcie częste wizyty, aby pokazać, że jesteście razem w tych chwilach rozpaczy. Kiedy często będziecie odwiedzać takie osoby, będą się czuć, jakby nadal byli częścią rodziny i byli pod opieką. Nawet jeśli nie kupujesz im prezentów, po prostu odwiedź ich i porozmawiaj z nimi o historiach, które znasz z czasów, gdy byli jeszcze zwykłymi ludźmi. Rehabilitacja będzie wtedy dużym sukcesem.

Dokonaj zmian w kierunku zapewnienia trzeźwości

Nawrót do nałogu jest bardzo powszechny wśród osób uzależnionych, dlatego zadaniem bliskiej osoby jest temu zapobiec. Po pierwsze, zaplanujcie kilka czynności, które będziecie wykonywać po odwyku. Może to być chodzenie na siłownię, spacery co wieczór i uczestniczenie w zajęciach, dzięki czemu pacjent nie będzie już myślał o zażywaniu narkotyków. Jeśli istnieją czynniki, które prowokują chęć do picia, upewnij się, że są one usuwane sprzed oczu, aby kontynuować spokojny powrót do zdrowia, aż do osiągnięcia normalności.

Zobacz również:  Wesele pod namiotem – wady, zalety i koszty

Wniosek

Wspieranie ukochanej osoby podczas rehabilitacji może być zorganizowane w dowolny sposób. Wystarczy wybrać odpowiednie rozwiązania w zależności od charakteru osoby. Jeśli znasz upodobania danej osoby, łatwo będzie Ci wiedzieć co robić. Niezależnie od tego, jakiej pomocy potrzebują, dobrze by było, gdybyś to ty był osobą koordynującą, ponieważ to ty jesteś najbliższą osobą. Odwyk jest tymczasowym miejscem, gdzie ludzie się reformują i stają się lepsi, upewnij się, że jesteś częścią ich czynników wyzwalających proces rehabilitacji. Trzeźwość przychodzi szybko, jeśli rodzina i wsparcie przyjaciół jest intensywne, więc nie siedź i nie obserwuj, zrób coś, co będzie miało pozytywny wpływ na życie tej osoby.

Zostaw komentarz