close

Organizowanie ślubów i wesel w plenerze staje się coraz popularniejsze. Trudno się temu dziwić, gdyż naturalna przestrzeń stanowi znacznie ciekawszą alternatywę od tradycyjnej sali weselnej. Jest to szczególnie atrakcyjna perspektywa, gdy ceremonia zaślubin ma odbyć się późną wiosną lub latem. Warto jednak wiedzieć, iż każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, a wesele i ślub pod namiotem nie należą do wyjątków. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat organizacji ślubu lub wesela w plenerze.

Urokliwe miejsce na wyjątkową uroczystość

Wesele pod namiotem okaże się doskonałym rozwiązaniem w momencie, gdy młoda para ma do dyspozycji spory ogród lub naturalną przestrzeń, w której można zorganizować uroczystość. Jeśli jednak przyszli małżonkowie nie mają swobodnego dostępu do miejsca tego typu możliwym jest wynajęcie przestrzeni nieopodal sali weselnej, dworku bądź też pałacyku. To rozwiązanie jest o tyle istotne, gdyż weselni goście będą potrzebowali dostępu do toalety. Nie można również zapominać o konieczności podłączenia prądu, jeśli impreza ma trwać do białego rana. Organizując wesele pod namiotem warto więc zwrócić uwagę na to, by zapewnić gościom i osobom obsługującym wesele dostęp do zaplecza sanitarnego. Sam namiot natomiast można rozbić na trawiastym terenie, w otoczeniu urokliwej przyrody. Dobrym miejscem może okazać się lokalizacja nieopodal jeziora czy też lasu. Warto przemyśleć tę kwestię, ponieważ sprzyjające okoliczności przyrody mogą być nie tylko doskonałym źródłem inspiracji dla fotografa ślubnego, ale również budować wyjątkową atmosferę uroczystości.

Zobacz również:  Zalety bycia prawdziwym fanem sportu

Kiedy zorganizować ślub i wesele pod namiotem?

Kapryśność polskiej pogody sprawia, iż organizacja ślubu i wesela pod namiotem nie zawsze jest dobrym pomysłem. Planując tego rodzaju imprezę warto więc wybrać odpowiedni moment w roku. Najlepszym okresem na uroczystość pod namiotem okazują się miesiące od maja do sierpnia, gdyż wówczas można spodziewać się większej ilości słońca. Warto jednocześnie brać pod uwagę, iż latem również zdarzają się burze i chłodniejsze dni. Należy więc przygotować się na taką ewentualność i zapewnić gościom ochronę przed deszczem. W przypadku sprzyjającej, upalnej pogody można będzie otworzyć ściany namiotu, zaś w deszczu schronić się w jego wnętrzu.

Ślub i wesele pod namiotem – wady i zalety

Organizowanie uroczystości zaślubin i wesela w okolicznościach przyrody stanowi interesującą alternatywę od klasycznego dworku czy sali weselnej. Każde rozwiązanie ma jednak swoje wady i zalety. Dowiedz się o pozytywnych i negatywnych aspektach przygotowywania ślubu i wesela pod namiotem.

Zalety

  • Kontakt z naturą – piękne widoki budują niepowtarzalną atmosferę uroczystości.
  • Nieograniczona przestrzeń – na wesele w naturalnej scenerii może pojawić się zarówno garstka najbliższej rodziny, jak również wiele osób. Nie zawsze jest to możliwe do zorganizowania w dowolnej sali weselnej.
  • Dowolność dekoracji – przyszli małżonkowie mogą sami zaplanować wygląd swojej sali weselnej pod namiotem. W przypadku organizacji wesela w zamkniętych przestrzeniach to właściciel proponuje możliwe rozwiązania.
  • Niepowtarzalny klimat – ślub i wesele w plenerze z pewnością pozostawi w małżonkach i gościach wspaniałe wspomnienia.
Zobacz również:  Mowa pogrzebowa - Jak napisać wspaniałą mowę pogrzebową

Wady

  • Obecność owadów – komary i muszki pojawiające się w ciepłych porach roku potrafią być irytujące. Ich obecność w trakcie wesela pod namiotem może być uciążliwa dla gości.
  • Wyższe koszty – chociaż wynajęcie namiotu nie jest zbyt drogie, tak zapewnienie zaplecza sanitarnego czy wynajęcie terenu może generować dość wysokie koszty.
  • Kwestia nagłośnienia – bez względu na to czy małżonkom zależy na muzyce odtwarzanej czy, zespole czy DJu, każda opcja wymaga dostępu do prądu. Organizując wesele w specyficznym miejscu można spotkać się z problemem zapewniania tego elementu.
  • Brak zaplecza sanitarnego – jeżeli toalety będą znajdowały się w innym miejscu niż wesele (np. w osobnym budynku) może być to problematyczne. Ma się tu na myśli w szczególności sytuacje, kiedy podczas wesela pogorszy się pogoda.

Namioty na wesele można wynająć w RENT A TENT: https://rentatent.com.pl/

Zapraszamy również do podobnego artykułu w tym temacie: http://www.hotelinfo24.pl/index.php?id=news&idd=1692&rodz=1

Zostaw komentarz