close

Powszechnie uważa się, że ludzie często dostają punkty, gdy stają się wielbicielami sportów, ale to dalekie jest od prawdy. Bycie fanem sportu ma pewne wady; możesz zostać wciągnięty w agresję sportową. Niektóre badania wykazały, że ciśnienie krwi często wzrasta podczas gry lub testosteronu po przegranej grze. Jednak według przeprowadzonych badań bycie fanem sportu ma wiele zalet zdrowotnych. Jest to szczególnie związane z wysokim poziomem ogólnego szczęścia i obniża poziom samotności.

Poza tym bycie fanem sportu ma wiele innych zalet.

Dobrze wiadomo, że związek z czymś, co jest wspólne lub przynależność do innych jest ważna dla dobrego samopoczucia. Uzyskanie takiego związku jest często trudne, ale bycie kibicem sportowym pozwala na uzyskanie takiego związku, który zapewnia zarówno zdrowie psychiczne, jak i społeczne. Na przykład, kiedy fan sportu nosi koszulkę sportową, ma to silny wpływ na poczucie wspólnoty. Staje się lodołamaczem, gdy idziesz ulicą, a inny kibic widzi cię z koszulką.

DAJE POCZUCIE PRZYNALEŻNOŚCI I BUDUJE POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI

Tworzenie konkretnej ekipy jest w zasadzie odzwierciedleniem ludzkiego prymitywnego impulsu plemiennego, który chce, aby zwyciężyli ludzie, z którymi się kojarzymy.

Kiedy ten zespół wygrywa, ludzie czują się lepiej, co zgodnie z licznymi wynikami badań zwiększa poczucie przynależności i poczucie własnej wartości.

Samo zrozumienie, że jesteś częścią zespołu, pozwala zobaczyć siebie jako część czegoś. Mają one zazwyczaj trwały wpływ na poziom relacji z innymi.

Zobacz również:  Jak sprawić, by rutyna nie wkradła się do naszego związku?

MOŻNA DOŚWIADCZYĆ SUKCESU.

Uczucie zwycięstwa nie jest rzeczą powszechną, sprawy rzadko idą po naszej myśli, szczególnie w tej dziedzinie ekonomii, ale sport daje jedną z szans na odniesienie sukcesu w prawdziwym życiu. Jeśli postawisz na walkę, możesz doświadczyć prawdziwych zysków, gdy wygrywa Twój zespół. Co ważne, pomaga to ogólnie ograniczyć depresję i inne problemy związane z narkotykami. Sport to prawdopodobnie jedyne obszary, w których można doświadczyć prawdziwego sukcesu, a to zwiększa szanse na sukces w innych dziedzinach życia.

DAJE NAM WSPÓLNY JĘZYK

Bycie fanem danej drużyny sportowej pozwala łączyć się z innymi z innych części świata, przełamując w ten sposób bariery dzielące ludzi. Daje ludziom wspólną wartość łączącą ludzi na całym świecie, w przeciwieństwie do czegokolwiek innego.

BEZPIECZNE MIEJSCE DO WYRAŻANIA EMOCJI


Wiadomo, że mężczyźni rzadko mają możliwość wyrażania swoich emocji, ale fandom pozwala im to robić w bezpiecznym miejscu. Pozwala mężczyznom i kobietom czuć, płakać, śmiać się, a nawet ćwiczyć oznaki uczuć. Mężczyzna rzadko przytula innego mężczyznę w innych zwykłych okazjach, ale w sporcie jest to rzecz powszechna, co generalnie zmniejsza stres i pozwala im mieć poczucie trwałości.
Nie ma co do tego wątpliwości, bycie fanem to dobra rzecz dla zdrowia psychicznego i społecznego. Łączy ludzi, ale co ważniejsze, działa jako katalizator społeczny, a na poparcie tego twierdzenia są liczne badania. Jeśli nie jesteś fanem drużyny sportowej, myśląc, że to sprawi, że będziesz odizolowany i samotny, no cóż, to najwyższy czas, aby ponownie przemyśleć swoją decyzję; bycie fanem sportu jest najlepszą rzeczą.

Zobacz również:  Mowa pogrzebowa - Jak napisać wspaniałą mowę pogrzebową

Zostaw komentarz