close
Zakupy

5 Błędów przy stosowaniu dezodorantu

Dezodorant jest uważany za produkt zbawienia dla mężczyzn, którzy regularnie ćwiczą i pocą się. Stosowanie dezodorantu wydaje się być niezbędną codzienną czynnością mężczyzn. Chociaż codziennie go używasz, ale w rzeczywistości większość mężczyzn nadal popełnia błędy podczas używania dezodorantu.

Jeśli masz następujące nawyki, napraw je teraz.

1. Używanie dezodorantu tylko w ciągu dnia.

Stosowanie dezodorantu tylko w ciągu dnia jest błędem nie tylko dla mężczyzn i kobiet. Według ostatniego sondażu większość uczestników stwierdziła, że używała dezodorantu tylko w ciągu dnia, zanim wyszła wieczorem na zewnątrz bez użycia dezodorantu.

Według ekspertów, dezodoryzacja jest najskuteczniejsza wieczorem, zwłaszcza gdy jest stosowana wieczorem przed snem. Chodząc spać, pot pod pachami zmniejsza się, więc składniki w dezodorantach nie są rozproszone i działają lepiej. Stosowanie dezodorantu w ciągu dnia, a zwłaszcza w nocy przed snem ma silny wpływ na tłumienie gruczołów potowych, które może trwać do 48 godzin po użyciu.

Jeśli masz tylko zwyczaj używania dezodorantu w ciągu dnia, stwórz nawyk używania go wieczorem przed snem.

2. Stosowanie dezodorantu tylko w sporcie.

Inni mają zwyczaj używania dezodorantu sportowego. Oczywiście zanim zaczniesz uprawiać sport lub ćwiczyć, musisz użyć dezodorantu. Ale używaj dezodorantu z większą częstotliwością. Jeśli nie ćwiczysz co najmniej 2 razy rano, kiedy budzisz się i wieczorem przed snem, powinieneś używać dezodorantu.

Zobacz również:  Czym są ekstrakty roślinne i jakie mają zastosowanie?

W rzeczywistości pot nie powoduje dużego nieprzyjemnego zapachu ciała, ale jest to środowisko sprzyjające rozwojowi grzybów i powstawaniu nieprzyjemnego zapachu reprodukcyjnego. Zmniejszenie ilości wydzielanego potu ograniczy zdolność do tworzenia zapachu ciała.

3. Nie czyszczenie obszaru pod pachą przed użyciem dezodorantu.

Ten nawyk nie będzie dobry i zmniejszy wydajność dezodorantu. Przed użyciem dezodorantu należy oczyścić obszar pod pachami, następnie osuszyć czystym ręcznikiem, a następnie użyć dezodorantu. Może być wtedy wysoka wydajność dezodorantu, aby spełniała jego pełne funkcje.

4. Ubieranie się, jak jeszcze dezodorant nie wysechł.

Ubierz się, tylko wtedy, gdy dezodorant wyschnie. Noszenie dezodorantu pod pachami sprawi, że bluzka będzie podatna na żółknięcie. Pozwól więc wyschnąć aktywnemu dezodorantowi i namoczyć go na skórze przed założeniem koszuli.

5. Nie potrząsanie przed użyciem.


Składniki w butelce z dezodorantem zostaną umieszczone na dnie butelki. Kiedy nie potrząśniesz nim, aktywne składniki nie rozpuszczają się, zmniejszają działanie dezodorantu. Przed użyciem pamiętaj, aby dobrze wstrząsnąć, a następnie spryskaj skórę pod pachą, aby zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi.

Zobacz również:  Obejrzyjcie 130-letnią ewolucję logo firmy Coca-Cola.

Zostaw komentarz