close
Zdrowie i uroda

3 Sprawy do rozważenia przed zakupem sokowirówki.

Trend wyciskania soku rozpoczął się już w 1999 roku. Od tego czasu przemysł nadal się rozwija i obecnie jest wart ponad 3,2 miliarda dolarów. Jeśli jesteś gotowy do wypróbowania soku dla siebie, to jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić, jest znalezienie najlepszej sokowirówki.

Przy tak wielu opcjach, może to być nieco mylące. Jednak te wskazówki, mogą pomóc Ci znaleźć sokowirówkę, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania i potrzeby.

Ile czasu chcesz poświęcić na wyciskanie soków?

Jest to prawdopodobnie pytanie, którego nie będziesz sobie zadać – dopóki nie zorientujesz się, ile czasu rzeczywiście spędzasz dzień po dniu na wyciskaniu soku. Prawda jest taka, że wyciskanie soku jest niezwykle czasochłonne i jest to coś, co należy rozważyć przed zakupem sokowirówki.

Jeśli nie masz więcej niż 15 minut na przygotowanie soku i sprzątanie, najlepiej wybrać sokowirówkę odśrodkową lub ręczną. Działają one szybko i są łatwe do czyszczenia. Nie są to jednak jedyne dostępne opcje.

Jeśli chcesz sokowirówkę, która jest łatwa w czyszczeniu i szybka, wybierz taką, która nie wykorzystuje ciepła. Jeśli masz więcej czasu na sok, około pół godziny, wtedy prasa jest dobrym rozwiązaniem.

Zapewni ona najwyższej jakości sok.

Co planujesz zrobić, aby wyprodukować sok?

Najlepsze sokowirówki będą w stanie wycisnąć wszystko. Sokowirówki z podwójną przekładnią, są szczególnie dobre do pracy z wszelkiego rodzaju warzywami i owocami. Ten typ sokowirówki wykorzystuje zestaw mocnych, podwójnych kół zębatych, które obracają się do wewnątrz i wzajemnie się zazębiają. To rozdrabnia wszystkie produkty, które przychodzą pomiędzy nimi w miąższ. Jeszcze lepsze jest to, że ten typ sokowirówki poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi częściami różnych produktów w tym z pestkami arbuza i nasionami guawy.

Zobacz również:  Korzyści z joggingu, które sprawią, że będziesz chciał natychmiast założyć buty do biegania.

Jeśli nie planujesz wyciskania soku z wszystkiego, to zakup tej potężnej sokowirówki może być nieco przesadny. Przed zakupem sokowirówki dobrze jest określić rodzaj soku, który chcesz wyprodukować. Czy planujesz sok głównie z owoców miękkich? Jeśli tak, rozważ użycie blendera, a nie sokowirówki – są one bardziej przystępne cenowo i dają takie same efekty.

Czy zdecydowałeś się przejść do trendu zielonego soku?

Chcesz wycisnąć sok z warzyw liściastych? Jeśli tak, będziesz potrzebował sokowirówki ręcznej. Decydując o tym, co będziesz produkować, bardzo ważne jest, kiedy decydujesz się na zakup sokowirówki.

Kiedy pijesz sok, który robisz?


Choć może się to wydawać głupim pytaniem, to jest to bardzo ważne, jeśli chodzi o ustalenie, który sokownik chcesz kupić. Nie wszystkie sokowirówki są jednakowe – zwłaszcza jeśli chodzi o to, jak dobrze są w stanie zachować składniki odżywcze obecne w świeżych produktach.

W większości przypadków sokowirówki odśrodkowe wytwarzają trochę tarcia i ciepła podczas wyciskania soku, co może powodować utlenianie podczas procesu wyciskania. Może to zagrozić świeżości soku. Sok z tego typu sokowirówki musi być spożywany od razu.

Zobacz również:  10 najlepszych produktów spożywczych dla poprawy zdrowia jamy ustnej.

Jeśli chcesz mieć sok pod ręką i w magazynie, wybierz sokowirówkę ręczną. Są to zimne prasy wolnoobrotowe sokowirówki, które nie spowodują pogorszenia jakości soku pod wpływem ciepła. Soki te mogą być przechowywane do 48 godzin.

Zostaw komentarz