close
Zdrowie i uroda

Dlaczego nie należy ignorować zawrotów i bólów głowy?

Ponad 15% dorosłych doświadcza codziennie bólów głowy, a zdumiewające 90% twierdzi, że przynajmniej raz w tygodniu zapada w zawroty głowy. Dla większości ludzi nie jest to zaskoczeniem, ponieważ obciążenia codziennego życia wydają się kraść tak bardzo potrzebne przestoje i odpoczynek. Jednak dbałość o zdrowie mózgu jest ważniejsza niż można sobie wyobrazić, co więcej, ignorowanie tych pozornie nieszkodliwych objawów może prowadzić do poważnych komplikacji, takich jak udar mózgu. Tak więc, jak można rozróżnić, czy masz udar mózgu, czy po prostu doświadczasz rutynowego bólu głowy.

Identyfikacja objawów udaru.

  • Na początku można odczuwać silny ból w określonej części mózgu
  • Mowa niewyraźna
  • Słabość w ramionach
  • Paraliż twarzy

Te oznaki to udar mózgu i czas na podjęcie działań. W tym okresie czas ma kluczowe znaczenie, im szybciej można uzyskać pomoc medyczną, tym mniejsze są szanse na trwałe uszkodzenie mózgu.

Co zrobić z częstymi bólami głowy?

Czy wiesz, że czaszka i tkanka mózgowa nie mogą być odpowiedzialne za bóle głowy, ponieważ nie mają zakończeń nerwowych, które rejestrują ból? Zamiast tego, to naczynia krwionośne w okolicy szyi, kręgosłupa, mogą być przyczyną bólu. Kiedy ktoś regularnie doświadcza bólów głowy, czy to napięciowych czy skupionych bólów głowy, jedną z najlepszych rzeczy, jakie może zrobić, jest cofnięcie się do spokojnego pokoju, odnalezienie ciszy i odpoczynku. Picie wody i głębokie oddychanie również okazały się skuteczne, ponieważ dostarczają krwi świeżego tlenu potrzebnego do prawidłowego funkcjonowania mózgu.

Zobacz również:  10 najlepszych produktów spożywczych dla poprawy zdrowia jamy ustnej.

Ponadto, zgodnie z najnowszymi odkryciami, masaż szyi może również zmniejszyć nasilenie bólu głowy, ponieważ stymuluje przepływ krwi. W połączeniu z niewielką ilością kofeiny ból powinien ustąpić w ciągu kilku minut. Jeśli jednak tak się nie stanie, przydatny będzie ibuprofen lub aspiryna, ale pamiętając o tym, że lekarstwa powinny być ostatnią deską ratunku.

Co zrobić z utratą pamięci?


Zapominanie o wizycie raz na jakiś czas lub prowadzenie sprawdzianu jest częstym zjawiskiem, które nie powinno budzić niepokoju, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z 20 rzeczami na raz. Bardziej niepokojącym scenariuszem jest sytuacja, w której codziennie dochodzi do utraty pamięci lub gdy dana osoba nie może przypomnieć sobie ważnych długoterminowych wspomnień. Aby poprawić zdrowie mózgu, osoby w wieku 18 lat polegają na suplementach dla lepszej funkcji mózgu. Suplementy te nie tylko poprawiają koncentrację, ale również dostarczają energii potrzebnej do wykonywania codziennych zadań.

Suplementy w połączeniu ze zdrową dietą również przyczyniają się do zdrowia mózgu i pomogą lepiej się skupić. Pokarmy takie jak łosoś, orzechy i awokado są bogate w kwasy tłuszczowe Omega 3, co znacznie przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mózgu.

Zobacz również:  3 Sprawy do rozważenia przed zakupem sokowirówki.

Ignorowanie bólów głowy nie jest rozwiązaniem długoterminowym. Nawet jeśli czasami mogą odchodzić na własną rękę, ważne jest, aby zająć się nimi właściwie i podjąć działania, zwłaszcza jeśli występują częściej niż raz w tygodniu. Rozważ symptomy, przeanalizuj rodzaj odczuwanego bólu i dokonaj odpowiednich zmian, które poprawią Twoje zdrowie mózgu.

Zostaw komentarz